Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis nem veszi be a...

Suzuki Ignis nem veszi be a hátramenetet mi lehet a gond? (Lent)

Figyelt kérdés
Egy 2007-es benzines Ignisem van, első tulaj vagyok, teljesen gyári állapotú, nem módosítottam és egy pár hete ráált arra, hogy a hátramenetet nem akarja bevenni csak dupla kuplung esetén de akkor is recseg/ropog, mi lehet a gond és anyagilag mennyibe fájna?
2012. júl. 10. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem sem veszi a hátramenetet, mindig megszenvedek vele, amikor kiállok a kertből. Meg kell mozgatnom a kormányt, és akkor már megy.
2012. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

A hátramenet sajnos minden Suzukinál nehezen jár.

Váltóolajat lehet esetleg cserélni benne.

2012. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első körben fickósabban húzd be rükibe, anyám Swiftje is csak izomból veszi, pedig rendben van rajta minden.

Utána:

Tedd be előtte kinyomott kuplunggal egyesbe, aztán a kuplung felengedése nélkül húzd át rükibe.


Vagy mikor húzod be óvatosan engedd kicsit feljebb a kuplungot, aztán vissza.


Ha ezek nem segítenek nézd át a bovdent, lehet hogy utána kell állítani, ha az rendbenvan akkor lassan csereérett a kuplung.

2012. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez tipikus Suzuki betegség. Az én Swiftem is ezt csinálja (+ néha a 2-el is). Az autót hátramenetbe kapcsolás előtt teljesen állítsd meg, ne hagyd előregurulni és lassan tedd hátramenetbe!!! Csak így tudod csökkenteni a recsegést. Esetleg ellenőriztesd/cseréltesd le a váltóolajat. 2-3 Ezer Ft/L (olyan 2-2,5L kell bele).
2012. júl. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Váltóolajjal nincs összefüggésben sajnos, ugyanúgy csinálja csere+pucolás előtt és után is.
2012. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én sem vettem észre, hogy olajcserével ez változna. Amúgy megszoktam már...
2012. júl. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem betegség. A hátramenet nincs szinkronban a többi sebességfokozattal...
2012. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Evele123 ***** válasza:
Nekünk egy 2003-as Ignisünk van, az is csinálja néha ezt a rükivel, elvittük a szervizbe átnézetni A-tól Z-ig és ugyanúgy csinálja mint eddig...
2012. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen, látom nemcsak nekem gond ez, de ez legyen a legnagyobb gondol vele :D
2012. júl. 13. 23:21
 10/10 anonim ***** válasza:
enyém is ezt csinálja, állandóan.megoldás :vissza üresbe, kuplung fel.kuplung tövig be,igy szépen beveszi.
2013. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!