Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély vizsga, hogyan...

Elsősegély vizsga, hogyan tanuljam meg péntekig?

Figyelt kérdés
Egyszer már vizsgáztam(akkor csak 1x elolvastam a könyvet),de nem sikerült,megint fogok pénteken,csak most kaptam könyvet(előző kölcsön volt) 167 oldalt kell megtanulnom.Hogyan csináljam?Ha úgy tanulnám mint a suliba,ahhoz több idő kéne,ti hogy tanultátok meg?
2012. júl. 11. 10:36
 1/8 anonim válasza:
Hát az gáz. Legnagyobb meglepetésemre nálam meglehetősen komlyan vették a dolgokat. Vannak az alapok amiket tudnod kell. Lélegeztetés, stabil oldalfektetés. Ez a belépő. Nagyon sok dolgot pedig, egyébként is tudsz...legalábbis én tudtam, így nem kellett az egész könyvet bebifláznom. A lényeg, hogy ne mondj égbekiáltó hülyeséget. A velem vizsgázó pasitól azt kérdezték, hogy a nyakból folyamatosan folyó, sötétvörös vér milyen vérzésre utal? Artériásra vagy vénásra. Nem találta el, úgyhogy egyből kivágták. Szóval próbáld abból a 167 oldalból kivenni a lényeget, ami nem több, mint 50-60 oldal. Úgysem a kisbetűs részeket kérdezik, hanem az olyan dolgokat amelyeket emberélet múlhat. Sok sikert hozzá. Józsi
2012. júl. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

van 20 tétel azt tanuld meg


itt pl [link]

2012. júl. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem 20 tétel van hanem 73,nem tudom most mik a tételek
2012. júl. 11. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:

167 oldal az nem olyan rengeteg. Egy vagy két nap alatt el lehet olvasni.

2-3-szor olvasd el az egészet! Első olvasatra még nem kell mindent megjegyezned, csak nagyjából tudd meg belőle, hogy mit is kéne tudni. Másodszorra már ismerős lesz a dolog, így jobban tudod memorizálni a részleteket.

Harmadszorra pedig egy csomó dolgot tudni fogsz már, ezeket a részeket át is ugorhatod.

Végül nézd meg a tételsort. Nagyjából gondold át, hogy melyikre mit kéne mondani, melyikről tudnál beszélni. Esetleg ahol bizonytalan vagy, annak nézz utána.

Ezután sikerülnie kell. Amik a könyvben le vannak írva többnyire logikus dolgok, nem olyan nehéz megjegyezni őket.

2012. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az a 167 oldalas tankönyv az vagy nagyon részletesen magyaráz el mindent vagy sok olyan dolog is van benne amit a vizsgán nem is kérdeznek. én egy kb.50 oldalas könyvből tanultam.


ez is csak 45 oldal.


[link]

2012. júl. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
167 oldal????? Mi kb egy éve jártunk tanfolyamra, ott kaptunk egy 10 oldalas vázlatot, azt megtanultuk, aztán kész. Figyeltem a tanfolyamon is, meg elolvastam párszor a jegyzetet és gól, simán átmentem. Őszintén megmondom, én a tételeket meg se néztem...
2012. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

pfff...

Hát, én 2 éve amikor csináltam az első jogsimat, 3 oktatásból 2-re mentem be. 2x 2 óra volt. Könyvet persze ki se nyitottam egyszer se.

Vizsga simán meglett...

Szimplán oktatáson figyeltem hogy mivan, és elég is volt.

2012. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ép ésszel gondolkodsz, és átmész... Átolvasod párszor a könyvet, és jó vagy. (Bár nekünk elmondták, hogy mik lesznek pontosan a tételek... Mondjuk így is elrontottam a feladatot, de csak mert már 4 napja nem aludtam előtte... De átengedett, és azóta is tök jól tudom, csak aznap nem ment jól... Mondjuk, ha bénázol, akkor is átengednek, csak köszönj, legyél rendes gyerewk, meg szimpatikus, és majd nem figyelnek annyira... De később azért tudj pár alapot, ki tudja milyen helyzetbe kerülsz;))
2012. júl. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!