Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiegészítő lámpáért jár büntetés?

Kiegészítő lámpáért jár büntetés?

Figyelt kérdés
Ugye érvényben van elvileg, a sárga jelzésen való áthaladásért az 50000 huf bírság, a pirosért pedig 100.000 huf. Na de tegyük fel, kamerával figyelt kereszteződésben, jobbra kanyarodok kiegészítőn. Beteszem egybe, elindulok de mire a kocsi orra átér, már piros. Ilyenkor járhat büntetés? Hiszen itt nincs sárga "figyelmeztető" jelzés...
2012. júl. 12. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A szabálysértés tényét vagy folyamatos felvétellel, vagy legalább 3 db fotóval lehet bizonyítani! A fotók: egy a lámpa előtt, egy áthaladás közben, egy utána.
2012. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor aludt el a zöld jelzés mikor a második szakaszban, tehát elindulás után voltam. Ez már ilyenkor szabálysértés? Nem léphetek rá a fékre, és állhatok meg az utca sarkán a zebra és a lámpa közt...
2012. júl. 12. 09:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez teljesen szabályos. Sárgán is átmehetsz, ha féktávon belül vagy. Mi mást is tehetnél? Háromfényű lámpánál azt büntetik, hogy sokan meg tudnának állni, de gyorsítanak, hogy a „narancssárgán” még átmenjenek. A kétfényű lámpánál (ilyen a vasúti átjáró is) nincs előjelzés, miből kellene tudnod, hogy váltani fog?

Videó vagy a három fotó kell, ahogy írták.

2012. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet akkor ha rendőr azt állítja hogy látta? És úgy büntet?

(ismerőst vasúti átkelőnél így büntették meg, csak kérdés hogy jogos volt-e, amúgy 60-al ment kb és féktávolságon belül váltott a lámpa)

2012. júl. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: igazából (ha felvétel nem készült, csak a rend őrének szemmértéke alapján történtek a dolgok) mondhatta volna az ismerősöd, hogy nem ismeri el a dolgot, aztán mehetett volna a rendőrségre az ilyen ügyekben illetékes előadóval beszélgetni. Meg ha voltak mások az autóban, akkor valószínűleg ők is, elmesélni hogy mit láttak.

Ezért szokták elfogadni az emberek a büntetést, mert sokkal nagyobb kiesés utána rendőrségre rohangálni, mint kifizetni a helyszínit.

2012. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És ha nem ismeri el(egyedül ült az autóban) akkor lett volna esélye hogy megússza büntetés nélkül?

(amúgy én is nem1x mentem már át vasúti átkelő piros jelzésén, úgy hogy előttem váltott be... Szerencsére engem rendőr nem látott)

2012. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!