Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tachográf korongon elmulasztot...

Tachográf korongon elmulasztott második keresztnév feltüntetése miatti bírság jogos-e?

Figyelt kérdés

Közigazgatási bírsággal kapcs. érdeklődnék.

Sógoromat megbüntették 50 e ft-ra, mert a céges autót vezetve a váltósofőr tachográf korongja nem a megfelelő módba volt beállítva, sógorom vezetett, az ő korongjával nem volt gond, de mindkettőt megbüntették.

Fellebbeztünk, amit meg is nyertünk, így visszakapja a büntetés összegét, DE!!!! mivel fellebbeztünk "alaposabban " megvizsgálták az ügyet és megállapították, hogy az ő korongján nem volt kiírva a teljes neve, csak az első keresztneve volt feltüntetve, így megbüntették 200 e ft-ra!!!!

Elengedni nem fogják az tuti, de keressük a kiskapukat :)

A jegyzőkönyvben, amit a büntetéskor töltött ki a vámhivatal ügyintézője, elírták az anyja nevét, teljesen más név szerepel, sem a vezeték sem a keresztnév nem stimmel, viszont a többi adat igen( név,szül.dátum,szem.ig.szám), valahol hallottam, hogy ha nem a helyes adatok szerepelnek a jegyzőkönyvben, akkor semmis a büntetés. Előre is köszönöm a választ!



2012. jún. 6. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsi válaszolni nem tudok, „alákérdezek”, vállalva a piros kezeket.

Ez a korong milyen doksinak számít? Szigorú számadású vagy hasonló? Nekem is két utónevem van, de csak egyiket használom. A személyin, jogsin, adóbevalláson kívül sehol nem szerepeltetem a másodikat. Pl. bankszámlákon, munkaszerződésben stb.


Ha a jegyzőkönyvet aláírta, akkor szerintem már az ő felelőssége az, ha az adatok nem valósak. Nem is részben, hanem teljes egészében.

2012. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pár hétig voltam egy ilyen fuvarozós cégnél gyakorlaton. Szerintem nem jogos.
2012. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jogos,ne hagyd magad csak packázik a hivatal.
2012. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jogos megbuntetek---név- kereszt név ,honan tartasz-hová érkeztél km ora indulás és mikor ki veszed irod rá,rendszámtábla gépkocsi.ez mind rajta kell legyen...

km et és ahova érkeztél mikor kiveszed irod rá.

sőt sebeség tulépés csikonként plusz birság vezetés vagyis no pihenő betartása ne tud meg egyenlő jogsi.

2012. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

confiance:


Én tényleg értékelem a segítési szándékod minden kérdésben, és nem akarlak, se piszkálni, se megbántani, azt is tudom, hogy nem Magyar vagy, így nyilván nyelvtant se tanultál, de ajánlom, hogy egy kicsit olvasgass Magyarul és elemezzél mondatszerkezetet, mert egyszerűen érthetetlen az amit írsz. Nem tudom kitalálni, hogy mit is szeretnél, nem használsz se vesszőt, se pontot, se nagybetűt. Minimális tudás kell hozzá, és máris értelmes lesz az írásod!

2012. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Bagoly mondja verébnek. A te mondatszerkezeteid rosszabbak. Ezen felül a népneveket, így a magyart sem írjuk nagy kezdőbetűvel. Sem a te beírásod, sem ez enyém nem segít a kérdezőnek, nem hasznos.
2012. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy az enyém sem tökéletes, de mivel én se Magyarországon születtem, se nem is ott tanultam örülök, hogy egyenlőre ilyen szintre eljutottam ezért javaslom neki is, hogy próbáljon meg valamilyen szinten önképzést végezni, de azért köszönöm a válaszod.
2012. jún. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!