Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a fantázia a sportkipufogóban?

Mi a fantázia a sportkipufogóban?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, mikor valaki felszerel egy sportkocsira vagy egy nagy teljesítményű tuning autóra egy sportkipufogót, hanem mikor rárakják egy olyan proliautóra (WagonR+, öreg Fiat Puntó) amin semmi más tuning alkatrész nincs, csak egy sportkipufogó. Kívül-belül eszi a rozsda, de a sportkipufogó az kell rá.

Ezt azért szokták, hogy a paraszt megmutassa az utcán az embereknek, hogy őneki igenis telik autóra? Még ha az egy 15 éves roncs akkor is?



2012. júl. 14. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

" a paraszt megmutassa az utcán az embereknek, hogy őneki igenis telik autóra?" Szerintem ez egy nagyon rossz megközelítés. Nem hiszem hogy valaki azért tenne sportkipufogót az autójára hogy megmutassa hogy neki milyen autója van. Aki ilyet tesz az autójára az szerintem azért teszi mert szereti hallgatni a hangját. Vagy pedig lehet hogy direkt azért rakják rá hogy az ilyen embereket bosszantsák velük, mint amilyen te is vagy. :D A hatása láthatóan meg volt, mert ki írtad ide.

Egyébként az sem biztos hogy sportkipufogó. Nekem is elrohadt a 14 éves "roncsomon" a kipuff. Szép nagy hangja lett. 1 hétig így jártam vele, mert a kocsi kellett, nem értem rá megcsinálni. Azóta persze már meg van hegesztve.

2012. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem nem bosszantanak vele, nem azért tettem fel a kérdést. Hanem azért, mert érdekel hogy ha nem egy nagy teljesítményű autó és nincs rajta semmi más tuning alkatrész, akkor minek rá a sportkipufogó. A hátul fityegő szép nagy Remus cső egy WagonR-re például. Semmi értelme. Az én autóm 4 éves, de eszembe nem jutna ilyen ló*aszt rárakni.
2012. júl. 14. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

"Az én autóm 4 éves"


Gazdagék megszólaltak...

2012. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Sportkipufogó és sportkipufogó között is van különbség.


Sok ilyen roncson (ebben igazad is van) nem sportdob van hanem gyári csak a végére fel van heggesztve (igénytelen eesetben 4 csavarral fogatva) egy vég esetleg egy "kályhacső". Ennek csak hangja van de baromi nagy.


Nekem volt fennt egy nyitott 50-es sport rendszer. (dob kuka lett) Vettem egy sport dobotegy ilyen rendszerrel. Hangja nem lett nagyobb kicsit mélyebb lett de nem olyen hogy 3 utcára lehetett hallani hogy jövök. Kb 4 hónapot volt fennt mert azért a nyitott rendszer miatt a fogyasztás is nőtt 2 literrel. Azóta csak a dob vn fennt és újra 7,5 liter környékén eszik a kocsi. De ez rejtett véges mint a gyári dob is és hangja is éppen hogy észrevehető hogy nem gyári cucc van alatta. Kis csendes. Remélem így érthető a különbség.


Amúgy a kocsi idén lesz 12 éves gyári állapotú nem tuning domb :)

2012. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ezt azért szokták, hogy a paraszt megmutassa az utcán az embereknek, hogy őneki igenis telik autóra?"

engem meg az bosszant hogy ilyen hülye vagy kérdező!

2012. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
najó ez kicsit erős volt nemvagy hülye :D wagonR-re énse tennék, de van aki tesz, mivan akkor? hagy halgassa 100-nál az üvöltő hangot 200 km-en keresztül, nem vagyunk 1formák, de ennyi erővel egy erősebb autón sincs semmi értelme a sportkipufogonan, egy épített rendszer %-ban ugyanannyit dob kb minden autón, az árához képest keveset... hangja meg egy sportdobnak is lehet szép, igaz nem olyan mint egy kompleett leömlős mindenes rendszernek, bizonyos autókra énis tenék, de az átlag utca embere számára mennyivel van több értelme a lassításnál durrogó lángot vágó impreza WRX STI-nek? semennyire...
2012. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a bajod a 15 éves roncsokkal!

Hogy miért teszi fel az ember föl a sport dobot kipufogóvéggel?Talán azért mert egy fokkal jobb lessz a kocsi teljesítménye és valaki szereti ha a kocsijának szép mély hangja van ,és itt már nehogy már azt nézzük hogy kinek milyen autója van,mert nem mindenkinek telik szalon autókra!És a másik dolog amiért illetlenül fikázod azokat akit a régi csótányokra teszik ezt fel,lehet hogy simán ott hagynak azzal a régi csótánnyal téged mert sose tudod hogy mi van a motorháztető alatt!

2012. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!