Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékolaj, váltóolaj, szervó...

Fékolaj, váltóolaj, szervó olaj, hűtőfolyadék. Milyen gyakran "illene" cserélni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 11:48
 1/8 pagan ***** válasza:
48%
fékolajat kell 2-3 évente hivatalosan,mert az eléggé igénybe van véve,a többit ne cseréld
2012. júl. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Fékolaj...ilyen nincs. FékFOLYADÉK van.

Fékfolyadékot illik 100 ezrenként,a váltóolaj túléli az autót,a hűtővíz fagyállótartalmát pedig telente megnézed.

2012. júl. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

fékolajat 2 évente

Szervó olajat 3-4 évente

automata váltó olajat 50 000km-ként (manuálist 3-4 évente) hűtőfolyadékot 100-150 000km -ként

2012. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítok, összevonva az eddigieket :

-Fékfolyadék 2-3 évente cserélni, de évente lehet ellenőriztetni, kelle. Az ellenőrzés tulajdonképpen a folyadék nedvesség tartalmát méri.

-Váltó olaj : függ a váltó fajtájától, típusától, rendszerétől. Automatában jó minőségű olajjal ( min D4 ) kb 50 ezer a csere. Mechanikusban van, hogy nem is kell cserélni, van hogy 20 ezrenként, az autóhoz való előírás az alap. Van olyan váltó ahol nincs leeresztő csavar sem.

Van olyan váltó ( samara, moris, stb ) ahol motorolaj az előírás, ezt mindig nézd meg !

-Hűtő folyadékot 3-4 évente illik cserélni egy hűtő átmosással, de minden ősszel nézesd meg a fagyálló minőségét ( fagyási határát ).

-Szervó olaj : alapvetően 80-100 ezer km, vagy 2-3 év. Itt elég beleszagolni nem égett e a szaga, illetve a nívópálcával lehet ellenőrizni a színét. Ha már erősen barnás, nem áttetsző színe van, akkor érdemes lecserélni.


És végül, de a legfontosabb !

Az olajcserék intervalluma kicsit függ a használt kenőanyag minőségétől, de alapvetően a gép konstrukciós tényezői határozzák meg. Ezért lehet, hogy egy olaj az egyik autóban 80 ezret mehet, míg a másikban 30 ezret. Mindig a gyári előírásokat vedd alapul.

2012. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el a használati utasítást. Minden gyártó más periódust ír elő. De nem árt a hűtőközeget minden tél előtt ellenőrizni. A fékfolyadékot is ha sűrün fékezel időnként ellenőrizni kell sőt a "betelepedett" víztartalmát /páraképződés a fékhengerben !!/
2012. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ezért van a műszaki vizsga, mindent lecsekkolnak, kicserélnek. Én külön semmit sem szoktam.
2012. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Huttofolyadek 3 evente
2012. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Főzős Laci ***** válasza:

Én 11évesen vásároltam a kocsimat,dízel és 300.000 km volt benne.Szépen lassan minden fent említett folyadékot,szűrőt kicseréltem benne.A difiben pl:félig volt az olaj!Én nem bízom az ún:szak.szervizekben,csak a saját szerelőmben.És a legjobb,ha előttem csinálja.

Nagy jelentősége van minden folyadék időnkénti rendszeres cseréjének,a gép meghálálja a tökéletes működéssel!

2015. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!