Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50nh a gázcsőnél...

Simson s50nh a gázcsőnél lehet fojtás? Kicserélhetem a 6 voltos világító tekercset 12-voltosra?

Figyelt kérdés
na meg persze a töltőtekercset hát ha jobb lesz a világításom:)
2012. júl. 16. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A gázcsőnél lehet, hogy van fojtás - otthon, a konvektor esetében. A Simsonon azonban nincs gázcső. Az N-eseken gyárilag volt fojtás a gáztolattyúnál (egy műanyag gyűrű nem engedte teljesen felemelkedni), a szívónyílásnál (az öntvényben teljes keresztmetszetű volt, de a persely szűkítette) és a kipufogóban (a könyök a kelleténél jobban bele volt dugva a diffúzorba, ezért az nem tudott rendesen működni). Ezen kívül a végáttétel volt rövidebb. Bár hogy őszinte legyek, kétlem, hogy még létezne olyan Simson az országban, amiből nem távolították el az összes fojtást.

A 12 V-os átalakításról nem tudok érdemben nyilatkozni, mert nem áll össze az S50 elektromos rendszere. Azt hiszem, csereszabatos az alkatrészek nagy része az S51-gyel, de nem mernék rá mérget venni, hogy az 51-esek tekercsei gond nélkül beférnek a lendkerékmágnes alá. Rég javítottam ilyet.

2012. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gázcső???

Kipufogóra gondoltál?


ha 12 voltosra csinálod meg a gépet akkor a feszszabályzót is cseréld vagy alakítsad át.

Üdv!

2012. júl. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
12 voltosra a legjobb ha tirisztorosra átalakítod. uj fesz szabályzó,12v akksi ,tirisztor és 12 v -os gyujtás alaplap no meg lendkerék beszerzése meg egy minimális elektronikai ismeret után otthon is be lehet építeni a simsonba csak az oldaldekli alatt kicsit át kell alakítani a helyet neki. nekem megérte sokkal jobb az index,világítás,távolság/ködfényszóróm is van rajta és a gyujtás is sokkal jobb.
2012. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!