Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 600as sportmotort vett a...

600as sportmotort vett a barátom, hogyan kell "ülni" rajta?

Figyelt kérdés

Tegnap vitt rajta először, tudni kell h 160 centi vagyok, ha leghátul ültem volna akkor őt tudtam volna átkarolni de azt meg nem éreztem elég biztonságosnak, így a motort fogtam előtte, csak így meg előre csúsztam már kb az ő ülésére :S :D ami ugye neki sem kényelmes, ráadásul azon is úgy voltam mikor elkezdett gyorsulni h úgy éreztem majdnem leesek.

Egyáltalán h a bevált? Őt fogjam közbe vagy a motort?



2012. júl. 17. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt a motor fogást nem értem.

A sportmotorokat sajnos nem kétszemélyre tervezték. Tudom, hogy van rajtuk hátsó ülésnek csúfolt valami, de nem túl ideális. Jómagam egyszer ültem a saját motorom hátsó ülésén és elég is volt. Soha nem fogok oda visszaülni ( mondjuk én magasabb vagyok nálad :) )

Ha mindenáron ott akarsz ücsörögni akkor mindenképpen azt javaslom, hogy a barátodat öleld át ( és viselkedj úgy menet közben mint egy zsák krumpli :) ).

Egyébként létezik olyan, hogy utaskapaszkodó:

[link]

2012. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A motort ne, mindenképp a srácba kapaszkodj. Meg kell szokni neked meg neki is. :D

Egyébként ha a lábaddal rendesen kitámasztasz nem csúszol rá. :)

2012. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kiflitolvaj ***** válasza:
100%
Neked kell kitapasztalnod, hogy milyen pozíció a legkényelmesebb. Az, hogy csúszkálsz előre-hátra, szinte természetes. Én rettegnék, ha hátul kéne ülnöm valaki mögött:) Ami viszont nagyon fontos, hogy megfelelő védő öltözet nélkül soha ne ülj fel senki mögé.
2012. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Aki azt mondja, hogy a barátodba kapaszkodj az még életében motort se látott, maximum poszteren. Eszeteknél vagytok? Mert nem igen....azt se tudjátok miről beszéltek.



Kedves kérdező kérlek ne hallgass rájuk.


Több éve motorozok, nagy motorral, sokat ültem már hátul is és sok embert is vittem. Ennek módja sportmotoron:

próbálj meg szorosan közel ülni hozzá, dőlj rá öleld át, egyik tenyeredet a tankra teszed, másikkal pedig átfogod a saját csuklódat. Így máris gátolva van hogy le ess, és a fékezéseknél is tudod magad támasztaani a tenyereddel ugye. A lábaiddal pedig szorítod erős gyorsításnál. Ennyire egyszerű ez a történet. Kicsit persze bele kell jönni, de majd ezt kitapasztalod. Aki azt mondja, hogy a sofőrt fogd, az még életében nem ült motoron. Főleg nem sportmotoron. Túramotoron vagy simsonon oké, de sportmotoron, eszem meg áll :D Annál rosszabb, ha őt fogod.....nagyobb az esélye, hogy mind a ketten beszartok ha valami hirtelen nem várt dolog történik :D

Kanyarban dőlj vele, segíts neki kanyarodni!! Védőfelszerelés fontos !!! Jó motorozást és vigyázzatok egy 6 kilós gép már nem játék!!!

2012. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a normális választ :) Régen kisebb motorja is volt, azon azért nem volt ilyen félelmem csak ha "nagyon" gyorsan ment, de tegnap meg a max 70 volt, és a gyorsulásnál éreztem h csúszik is a kezem kicsit és h mindjárt leesek :S akkor az egyik kezemmel belekapaszkodtam de nem éreztem biztonságosnak, még próbálgatni kell xD
2012. júl. 17. 19:00
 6/9 anonim ***** válasza:

#4: 10éve motorozok , az igaz hogy világéletemben endurós voltam, de mikor vittem valakit az mindig belém kapaszkodott.

Egyrészt mert máshogy nem volt stabil a történet, másrészt az üléspozíció miatt. Harmadrészt meg m,ert megőrülnék ha valaki a zacsim környékén matatna vezetés közben. :D

Az egyik barátomnak egy Gixxerje van, ő pont a múltkor cseszte le a barátnőjét, mert nem belé kapaszkodott, és majdnem lemaradt a gépről.


Szerintem egyénenként változik kinek mi szimpatikus. 130-nál többel megy ugye úgyse megy senki. ;)

2012. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj h mindkettőtől félek így h ez volt az első élményem a nagyon..:S meg persze nagyon nyomtam is közbe,mert a sisakommal is már totál rásimultam a fejénél
2012. júl. 18. 15:10
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok! Ezzel kapcsolatban én is feltennék egy kérdést! A páromnak 1000-es R1-ese van és saját motor híján benzintyúkként tengetem napjaimat. A problémám az, hogy kedvesem nem igazán szeret 200 alatt közlekedni, ami számomra nem is probléma, csak a fejemnek :D Hiába ülök hátul - összehúzódva mint a büdös bogár, púposan - a menetszél leakarja szedni a fejem a helyéről. Mostanra már kitapasztaltam, hogy hogyan is lenne az ideális ülőhelyzet, legalább is számomra, párom viszont miattam nem tudja behúzni magát a plexi mögé, mert ugye én akkor azonnal lerepülnék hátulról :D A menetszél még így is piszkálja le a bukót a fejemről, hála istennek nem nagyon, de épp eléggé, hogy zavaró legyen. A csatomon nem fogok jobban húzni, mert akkor megfojt. Nagyon szeretne velem szerpentinezni is, amit azért annyira jó ötletnek nem tartok. Valamilyen szinten viszont nem ártana megtanulni utasként "lapon motorozni". Valami ötlet, hogyan ülhetnék mögötte "célratörőbben"? Előre is köszi
2017. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amúgy sportmotoron semmiféleképpen ne fogd a vezetőt. A tankon kell támaszkodni, úgy hogy közben fogod a csuklódat, ill. kézfejedet a másik kezeddel. Mint fékezésnél, mint gyorsításnál sokkal hasznosabb és biztonságosabb is így. enduron, nakeden stb. teljesen máshogy kell ülni.
2017. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!