Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Barátom vezetheti az én...

Barátom vezetheti az én nevemen lévő kocsit? (párom, de nem élettárs, nem jegyes, semmi)

Figyelt kérdés
A nevemre akar venni egy autót, mert az Ő nevén nem lehet semmi. Milyen meghatalmazás kell, és hol lehet ilyet kitölteni, írni, hogy ő vezesse a nevemen lévő kocsit? Vagy egyszerű szgk-nál is lehet üzembentartót megnevezni? És akkor meghatalmazás nélkül is vezethetné... Hogy működik az ilyen?
2011. dec. 2. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:

az ő nevén miért nem lehet semmi?

Ha nincs eltiltva a vezetéstől és van B-s jogosítványa, akkor mindenféle papír nélkül vezetheti a kocsit.

2011. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha megállítják, és látják, hogy nem az övé a kocsi, és én épp nem vagyok ott, hogy igazoljam magam, akkor nem fogják megbüntetni, vagy hasonlók?
2011. dec. 2. 07:54
 3/10 anonim ***** válasza:

hát szerintem nem. legalábbis felénk nem.

én már vezettem elég sokféle járművet, és egyik sem volt a nevemen, és jópárszor igazoltattak is. tőlem mindig kérdezték hogy kié a kocsi? mondom hogy kié, és ennyi.

2011. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2011. dec. 2. 08:05
 5/10 anonim ***** válasza:
egyébként ilyen igazoltatásokkor általában ellenőrzik a gépjárművet rendszám alapján, hogy nem-e lopott, vagy ilyesmi. ha nem lopott kocsit vezet, nem lehet gond :)
2011. dec. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze hogy vezetheti.

Én is elszoktam kérni a haveroktól a kocsit ha fontosabb dolgom akad és az enyém nem jó vagy valami.

Általában egy kölcsönadási jó ha van írva. lehet kapni formanyomtatványt akkor 100% hogy nem tud belekötni az igazoltató rendőr semmibe. Azt szoktuk ráírni dátumnak hogy határozatlan ideig. Egyszer 2000Ft re azért büntetett meg a rendőr mert nem írtam ilyet. De ha ott van melletted akié az autó akkor természetesen nem kell ilyen papír.

2011. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Állandó használatra kellene neki a kocsi. Az Ő nevén nem lehet tartozások miatt, azonnal elvennék tőle. Üzembentartóit lehet írni sima szgk-ra? Akkor a kocsival járó költségek is azonnal az Ő nevére mennének, és minden...
2011. dec. 2. 08:16
 8/10 anonim ***** válasza:

nem kell ezen ennyit izélni

te leszel a tulaj és az üzembentartó is, talán még jobban is jártok a kötelezővel

a kocsit meg az használja aki akarja, feltéve ha nála van a forgalmi, meg a jogsi és a gépjármű nem lopott!

2011. dec. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarsz menni, akkor elég egy nyomtatott nyilatkozat, amelyben szerepel az, hogy

Én XXXXX engedélyezem YYYY-nak, hogy a ABC123 rendszámú XY márkájú Z típusú autót e nyilatkozat visszavonásáig vezetheti.


Dátum, aláírás.

2011. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem igen. Mamámnak úgy volt a nevén egy autó, hogy nincs is jogosítványa, de egy rendőr sem kért semmilyen papírt igazoltatáskor, pedig nem személyautó volt.

2011. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!