Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőként sokkal...

Szisztöp kérdése:

Kezdő vezetőként sokkal könyebb lenne automata váltós kocsit vezetnem? Csak drágább ugye?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 12:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Ha hozzászoksz az automatához, az életben nem fogsz megtanulni rendesen váltani.
2012. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Antimod ***** válasza:
50%
És többet is fogyaszt - és ahogy az előző írja, nem tanulsz meg váltani. Én kimondottan szeretem a hagyományos váltót egyébként - persze ami normálisan működik, és nem akad.
2012. júl. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
egyáltalán nem jobb az automata váltós....
2012. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg könnyebb lenne, viszont ha azon vizsgázol, akkor benne lesz a jogosítványodban egy "automata tengelykapcsolós jármű" kikötés, tehát a saját autódon kívül nem nagyon tudnál másikat vezetni Magyarországon. Annyival különben nem drágább, és már nem is fogyaszt többet, sokak szerint sokkal kényelmesebb. De nem olyan nagy ördöngösség a váltás, csak gyakorolni kell szépen elindulni vele.
2012. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

sokkal jobb vezetni az automata váltósat,

soha nem fullad le a motor,

picivel drágább csak,

magyarországon az összes Suzukit forgalmazzák automatával is ,

és a fogyasztása is csak 0,5-1 literrel nagyobb, mint a kuplungosé

ha teheted,egyszer próbálj ki egyet és azonnal bele fogsz szeretni te is,mint pl én,

2012. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

amikor vezetni tanultam először, én is úgy éreztem, hogy na, ezt sosem fogom megtanulni.

most, évek múltán azt mondom, hogy ez a legkisebb gondom. már zsigerből megy. persze az elején mint minden kezdő, én is lenéztem mikor váltottam :D


poénból kipróbálnék egy automatát, de hosszú távra nem hiszem, h kéne. a vezetés élményéhez hozzátartozik a váltás, néha szeretem kihúzatni a verdát, érezni ahogy hasít :D


gyakorolgass elhagyatott helyen, parkolóban. menni fog az, nem kell hozzá diploma :)

2012. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a manuális váltó híve vagyok, de odadnám az autót egy jól összerakott Tiptronic audi váltóért, az A8-asba az volt, amikor tettem bele pár kilométert, hát valami eszméletlen jó.

de nekem meg hozzátartozik a vezetéshez, balkéz a kormányon és kinn az ablakba, jobb kéz a váltón

2012. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
drágábbnak nem drágább, mert 1-es, 2-es golfoknak, és régi ezres swifteknek stb. is van automata verziójuk, de hát mikor akarsz megtanulni váltani? nem olyan nehéz az...
2012. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Én is manuál váltóson fogok megtanulni, meg egy pár évig kénytelen leszek azt használni, de én majd automata váltósat szeretnék. Nekem lényegesebb a kényelem, mint hogy "érezzem, hogy hasít". Nekem elég ha simán megy, nem akarok én vele "szórakozni".
2012. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem már 17 éve van jogsim manuálison tettem le de félek vezetni ezért automatán szeretnék vezetni mert könnyebbnek mondja mindenki, 17 év alatt egyszer sem vezettem...na ezért szeretnék automatát 2-3 százezer körül.. suzuki vagy hasonló ami olcsó de azért jó...
2012. júl. 19. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!