Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125/ 50 ccm papírral ha...

125/ 50 ccm papírral ha veszek 125 ös endurot és használom köz úton és ha meg állít a rendőr akkor meg büntet? Vagy jobb ha menekülök?

Figyelt kérdés
erdőre kéne dolgozni járni meg motorozni is szabad időmben hegyen csak sokat kell mennem aszfalton mikor megyek melóba kb 6-7 km ...le vizsgázni meg nem tudok mivel szombat Vasárnap van csak pihenőm és 06-este 7 ig dolgozunk az erdőn és a Simson-t meg a sárba nem akarom ki nyírni mert az nem oda való!
2012. júl. 18. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha akarnád sem tudnád levizsgáztatni, ha nincsenek meg az okmányai...


És igen, ha leállít és éppen szívózós napja van akkor az hagyján, hogy megbüntet, de a jogosítványod is elveszi (a motort meg 100%, hogy rögtön kiveszi alólad, örülj, ha visszakapod valaha)

2012. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A "125/50 ccm papír" nem létezik. Ilyen nincs, ez okirathamisítás (meg még pár más dolog is). Ha 50-esnek "álcázott" 125-öst vezetsz, a rendőr megbüntethet, ha akar. Ehhez az kell, hogy felismerje: nem 50-es a motor, amit vezetsz. Az a helyzet, hogy ők sem teljesen hülyék, ezért van rá esély, hogy kiszúrja. Hogy mennyi, az mindig a helyzettől függ.
2012. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
azért kérdeztem rá mert sok robogós bolt 125/50 es papírokkal adja el a robogót és láttam képes motor.hu n hogy 125/50 enduro szinte majd nem minden motor márkában van eladó ! és akkor a Quad dal mi a szitu? nagy köbösre elég a B kategória mert nekem csak az van vagy nagy motoros jogsi kell rá (A korlátlan).....
2012. júl. 18. 15:55
 4/12 A kérdező kommentje:
első komizó neked szól:) nem a motort akarom le vizsgáztatni hanem én nem tudok mert dolgozok Hétfőtől Péntekig:) de azéért thx az infot:))
2012. júl. 18. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Quadra A korlátlan kell ha jól tudom. Amiben viszont biztos vagyok az az, hogy csak olyan quad-ot vezethetsz szilárd burkolatú úton, aminek mindkét tengelyén van differenciálműve.
2012. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi:) uhhm akkor marad az a verzió hogy simora bütykös gumi meg 90 es henger+dugó gyűrű mert Télen is ki kell menni valahogy dolgozni :) simoson-t úgy sem nézegetik annyira mint a crossokat endurokat nyomaték gyertyát meg csak nem hord a rendőr magánál :)
2012. júl. 18. 18:01
 7/12 A kérdező kommentje:
sorry simsont....:)
2012. júl. 18. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:

A quadról előbb leszed a rendőr, kivéve ha a főnököddel elintézteted rá a "zöld" rendszámot! Erdőben dolgoztok nem?

[link]


Amúgy a quad az L7e kategóriába tartozik:

L7e kategória


négykerekű triciklik, amelyek terheletlen tömege legfeljebb 400 kg (550 kg teherszállításra kialakított járműveknél)


– elektromos járművek esetében nem számítva az akkumulátorok tömegét - és amelyek legnagyobb hasznos motorteljesítménye


legfeljebb 15 kW.


A kiegyenlítőmű nélküli hajtott tengellyel rendelkező L7e kategóriájú jármű esetében 40 km/óra sebességkorlátozás.



--------------------------------------------------------------------------------


A vezetéséhez a külön jogszabályban meghatározottól eltérő vezetői engedély kategória előírása L6e járműkategóriában:


- nyitott kivitelű, áttételes kormánymű nélküli, a motorkerékpárok esetében szokásos kezelőszervekkel kialakított kivitel


(„quad”) esetében legalább „A1” vagy „B” kategóriára érvényes vezetői engedély szükséges

2012. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
uhhm köszi szépen ezt a sok sok infót :) hát nem tudom hogy a nagy górém mit szól hozzá de majd reggel meg beszélem vele mert a csoport vezető úgy is hozzá küld... így van igen erdőn dolgozom ..az zsír ha B kategóriával lehet vezetni:) meg jobb a Quad télen meg sárban csak ha azzal be ragadok akkor az Lkt szed ki drót kötéllel:DD
2012. júl. 18. 22:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Járj haza inkább T150-nel!
2012. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!