Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri plusz...

Szerintetek megéri plusz 20ezer a másik jogsiért?

Figyelt kérdés
Szeretném szeptembertől elkezdeni a sima B-s jogsit.Azonban olvastam egy lehetőséget hogy plusz pár órával és 2óra plusz vezetéssel megszerezhető lenne az A125 ös jogsi is. Megjegyzem 26L vagyok,s mindig is szerettem volna mindig is motorozni.
2012. júl. 19. 10:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Pl itt olvastam róla: 1szamuati.extra.hu autósiskola oldalán:"A1 könnyített Kategória”


B kategóriás jogositvánnyal rendelkezőknek könnyitett képzési forma.


3 óra elmélet 10.000 Ft.- + kresz vizsga: 4.600 Ft.-


+1 óra rutin gyakorlás. 1 óra forgalmi gyakorlat 7.500 Ft.- + vizsga: 11.000 Ft.-

2012. júl. 19. 10:26
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az "B125" és igen így van. Kell kiegészítő vizsga, egy KRESZ illetve egy forgalmi is amibe benne van a rutin, de mindezek előtt meg kell legyen a B-s jogsid. Amit tudnod kell, ha még nem ültél soha motoron, akkor a 3 óra semmire nem lesz elég h sikerüljön a vizsga, tapasztalatból mondom mert én is így csináltam. Az inkább 20-25 órának felel meg jobb esetben 10-15.
2012. júl. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A125-ös jogsi nincs, ahogy B125-ös sem. A B125 a tanfolyam neve, aminek a végén egy A1-es jogsit fogsz kapni, amivel maximum 125 köbcentis és 1kW (15lóerő) teljesítményű gépet vezethetsz.


A pár plusz óra ahogy a #2-es kolléga is írta legalább 10-15 lesz alsó hangon, az alapképzés nem lesz elég 0 gyakorlattal.


Egyébként mivel 26 vagy, és komolyan akarsz motorozni, én inkább mondanám az A-s jogsit, teljesen felesleges végigmenni az összes kategórián.

Igaz az húzósabb összeg, de ugyanúgy nulláról indulsz, akkor pedig mindegy, és korlátozás nélkül bármilyen motort vezethetsz később.

2012. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*11kW lesz az. :)
2012. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem elég lenne a kismotor,mert már anyuka vagyok s arra hogy elszaladjak a Tescoba egyedül pl arra jó lenne. S mivel elég kis gizda vagyok(50kg) igy nem is kellene több "nagymotor".Nagyon jó ismerősöm apukája igy halt meg,hogy nagy 6millás mocival ment és balesetet szenvedett.

Ilyen esetben mennyi lenne a pótóra/a 2 órn felüli összeg?

2012. júl. 19. 10:57
 6/16 anonim ***** válasza:
De ha megvan a B-s jogsid, azzal vezethetsz 50-es motort is. Veszel egy kis robogót, oszt jóvan'. Nem kell műszakira cipelni, mint a 125-öst, nem kell olyan drága biztosítást fizetned, nem kell az átírási költségekkel bajlódnod, és nem is eszik annyit.
2012. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Fölösleges rendszámos motort fenntartanod, elég egy 50-es, arra meg jó a B.
2012. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
S ha szeretném az autósiskolák megtanítják vezetni?
2012. júl. 19. 11:53
 9/16 anonim ***** válasza:
Persze, kérsz egy oktatót az autós iskolától és veszel tőle 2-3 órát, és tök egyszerű a kezelése. Jobb kézzel húzod a gáz kart illetve a bal meg jobb kézzel fékezel elöl meg hátul, persze elől azért ne satu fékkel mert annak csúnya vége lesz. Kb ennyi az egész robogó kezelés, és persze a kreszt kell betartani :)
2012. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá érzéked akkor menni fog az pár pótórából is.

Szóval elkezded a B125-öt, aztán ott az alap szám mellett veszel még pár pótórát is.

(én Ak-t csináltam, előtte nem ültem motoron, 5 órát mentem rutinpályán, + a vizsga :))

Vagy a másik lehetőség:

Megcsinálod a B-s jogsit. Aztán megkérsz valami ismerőst akinek van kismotorja(lehetőleg váltós, de egy robogó is jobb mint a semmi) hogy hagy gyakorolj vele. Utána a 125-ös már sokkal könnyebb lesz.


Meg arra készülj hogy oktatáson kötelező védőfelszerelés:

Sisak szemüveggel vagy plexivel, protektoros kabát(vagy kabát+ könyök, váll és gerincvédő) protektoros nadrág(vagy hosszúnadrág+ térdvédő) protektoros kesztyű és hosszú szárú, zárt lábbeli.

Ha ezeket nem tudod kölcsön kérni senkitől akkor ez is lesz jópár1000 ft.

2012. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!