Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az akkumulátor pólusait be e...

Az akkumulátor pólusait be e kell valamivel kenni a korrózió és a jobb áramleadás végett?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
én zsírral szoktam lekenni, nem csapódik ki rajt semmi, meg nem rohod rá
2012. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jobb az áramvezetése is?Nekem is ajánlották már ezt.
2012. júl. 19. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon hivatalos akarsz lenni akkor vazelin!
2012. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a pólusok és saruk közti ellenállást szeretnéd javítani, akkor tilos bármivel is bekenni. Meg kell csiszolni őket, hogy fémesen érintkezzenek, ennél jobb kapcsolatot nem tudsz kialakítani. Nem kell hozzá speciális gép: kézzel, finom csiszolópapírral kellően jó felületet tudsz kialakítani.

Az összeszerelt pólust és sarut savmentes zsírral kell vékonyan bekenni, az ipari vazelin tökéletes erre a célra. Ez azért szükséges, hogy elzárd a levegőtől és az esetlegesen bejutó nedvességtől, így nem indulhat meg rajta oxidáció, nem "gyógyul rá" a saru a pólusra.

2012. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyi időt úgysem bír ki egy akksi sem, hogy ez bekövetkezzen, minden cserénél sarutisztítóval megtakarítod a sarut és mindent megtettél.

Ennél jobb kapcsolatot nem tudsz létrehozni, az akksiban meg ettől nem lenne több kraft.

2012. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előttem már leírtak mindent úgy látom.

De! Úgy emlékszem van valami korrózió gátló réz tartalmú spray, elég jó cucc, és az áramot is vezeti természetesen.

Párszor használtam már régi, vasból készült érintkezőkhöz is. Azokkal csodát tesz a cucc :)

2012. júl. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!