Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemény a BMW 525TDS-ről?

Davii kérdése:

Mi a vélemény a BMW 525TDS-ről?

Figyelt kérdés

Sziasztok, friss jogsis vagyok, de kinéztem egy remek típust a BMW-nél! A kb 1998-2000-es évjáratú BMW 525TDS-t!


143 Lóerő, Sedanban!


A kérdés, hogy miért vegyem meg ezt, és miért ne? Írjatok véleményt, tapasztalatot légyszi! :D



Egy kép: [link]



2012. júl. 21. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
S mire kell neked 143 lóerő? Ha autópályázól, nagy távolságokat teszel meg akkor érthető, hogy miért kell ilyen autó, de kezdő jogsival rendelkezőknél nem ez a jellemző. Amúgy az 525TDS kerülendő, elég sok problémája szokott lenni a motornak, vagyonokat lehet rákölteni.
2012. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Kérdés, hogy mennyit tudsz rászánni fenntartásra. Mert ha sokat, akkor lesz egy erős és jó kocsid. Ha pedig olcsón fenntartható autót akarsz, akkor nem biztos hogy ez a jó választás, mert ennek illik megadni ami jár (szervíz) az pedig tényleg nem 2 fillér. Ráadásul abban a korban van, amikor már költeni kell rá. Hiába BMV, a 12-13 év után ebben is elhasználódnak futómű alkatrészek, egységek, stb.
2012. júl. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
A gyatyád is ráköltheted. Ha olyan sok pénzed van, inkább drágább, újabb autót vegyél, ne egy öreg pénztemetőt.
2012. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ja és tényleg kérdés hogy mire kell, mert ez egy luxus utazóautó. Najó ma már talán a luxus túlzás, de anno újkorában annak számított. A súlya kb 1,5 tonna, viszont oltári biztonságos. Szóval ha van zsozsó akkor vedd meg, mert lesz egy jó és biztonságos autód! Rosszul vagyok attól amikor a friss jogsisokkal a kis lélekvesztő stifteket akarják megvetetni, mert az arra úgy is jó. Ez szerintem butaság, mert kevés tapasztalattal egy lélekvesztőbe ülni, nem túl jó megoldás. Ez viszont megvéd!
2012. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

friss jogsis vagy neked ez tul nagy. kezdésnek

hamar összetöröd majd vagy télen elszálsz vele .

sok pénz kell fent tartani tankolni .

vegyél kis kocsit 100 le allat magadnak...

bistositó egyes országokban be sem bistosit friss jogsival csak max 1.6 os motorig.

ilyet olyan vezesen aki már rutinos dizel meg jo gull kell hozzá mert motort mindig halgatni kell.

2012. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Egy ismerősömnek volt ilyen 525TDS-e, szintén lépcsőshátú, fehérben. Akkor vette meg, amikor épp kezdett virágozni (rozsdásodni) a lemezek széle mindenhol.

Beültetett bennünket, mutogatta hogy milyen jól megy, aztán 1 hónap múlva jött lógó orral, hogy bizony adagolójavítás van műsoron...


Ha BMW, akkor vegyél valami kisebbet, pl. szívó benzines 3-ast.


A tapasztalokról a totalcar Népitélet részén tudsz olvasgatni, de azért azt gondold hozz, hogy sok BMW-s nem szívesen vallaná be hogy megszívta a kocsival, akkor se ha többet volt felnyitva a motortértető, mint lecsukva..

2012. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

NE VEDD MEG - ha jót akarsz magadnak.

Az enyémtől most szabadultam meg és igazi pénznyelő volt a lelkem (mondjuk imádtam...).

Hűtő,vízpumpa,viszkókuplung,turbó,szillentek,gömbfejek etc.

Ez EGY év "termése és kerek EGY MILLIÓ volt a mésfél millás autó (2001) fenntartása EGY év alatt - csak a szervizt értve ez alatt.

Egy benzines E36-ot javaslok inkább,5-6 kilóért már akad érdekes amire már valaki előtted ráköltötte a gatyáját is.

Szerintem legalábbis.

:D

2012. júl. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ha van lóvé, akkor vegyél, de ha koppra vennéd meg akkor inkább ne. Típushibája amúgy h hengerefejesedni hajlamos, meg hát ott az adagoló, a turbo, én inkább benzinest vennék, gondolom nem autópályázni használgatnád, naponta több száz kilómétert beletéve, mert a kevesebb fogyasztása csak akkor térül meg belátható időn belül, egyébként ha csak ide oda szaladgálni kell, meg szombat este menőzni, akkor nem, szóval akkor inkáb egy 520i, 523i, 525i, szerintem... vagy pedig vegyél egy jó állapotú e36-os 318-ast, vagy 320-ast, azok is jók
2012. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
ne foglalkozz az irigyekkel itt nekem 10 évig megvolt a kötelező szervizeken kívül mást nem csináltattam rajat.Tavaly adtam el vettem egy fiatalabb B Omegát de a motorja ennek is Bmw.Egyszóval K::VA JÓÓ!
2012. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy E34 em van.

Kombi és autómataváltós...

Szóval nincs relatíve széthajtva.

Nálam van egy éve és semmit nem kellett költenem rá ablakmosó folyadékon meg olajon kívül.

Adagoló az tényleg tipus hiba. Ezt valahogy nem találták el. De még mindíg bírja az iramot.

Amúgy parkolni vele borzalmas. Pl mikor beállok a bevásárló központba egy suzuki meg egy astra közé nem hiszem el soha hogy beálltam rendesen mert a szélvédőm a 2 autó b oszlopánál van a kocsim vége meg még egyszer olyan messze kilóg. Több mint méter.

Amúgy ennyi pénzért messze a leg komfortosabb felszereltebb autó. a 150 ló nem olyan sok egy közel 2 tonnás kocsihoz. Alsóbb fokozatokban érezni ugyan az erőt de teljesen kezelhető az autó. Vagy jót fogsz ki vagy rosszat kissé szerencsejáték. De szerintem ár érték arányban a legjobb verda. Mit veszel ennyiért??

És nem fogyaszt sokat ahhoz képest mekkora autó. Egy benzines Opel asztra többet fogyaszt és hol van az kényelembe felszereltségbe erőbe és technológiába hozzá??

6 henger turbó interculer 2500ccm es motor tágas kényelmes pics@fűtöttülés klíma és még sok sok más.

2013. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!