Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW (M40B18, motorkód) -M20B25...

BMW (M40B18, motorkód) -M20B25 vagy M42B18? Mennyibe kerül? Kockázat?

Figyelt kérdés

M40B18 motorral szerelt motorkódos BMW-ben szeretném cserélni a motort elsődlegesen egy M20B25 vagy B20-ra (ha olcsón találok) akkor egy M42B18-ra!


Hivatalos úton ez mennyibe kerülne??

(Ha nagyon sokba)Akkor mennyire lenne kockázatos így M20 vagy M42 motorral használni???

Műszakit meg tudom oldani,de attól félnék ,ha a rendőr igazoltat és nagy ellenőrzést tart akkor lebukhatok... Mekkora ennek az esélye??

(Az autó motorkódos... SAV)!!!


Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 22. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos utat nem tudom, csak azt, hogy kamionozok, és nálunk nem nézik ellenőrzésnél a motor és az alvázszámot. Ebből kifolyólag nem tartom valószínűnek, hogy nagyon néznék személyautónál. Ha a papírok rendben vannak, akkor ... ha nagyon genya, akkor hamarabb b@sztat pótkerék, mellény meg ilyen sz@rok miatt , minthogy a motorházban bujkáljon.
2012. júl. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen a választ (főleg hogy egy kamionos-tól kaptam...) :)


Akkor ezek szerint nem olyan vészes,csak normálisnak kell lenni és legyen minden rendbe!

2012. júl. 22. 01:45
 3/6 anonim ***** válasza:

háááát...


Rengeteg ismerősöm használja így a BMW-jét.

Konkrétan van egy olyan ami papír szerint 316-os (ugye 1.6-os motorral) Egy 335-ösnek van benne a motorja, két turbófeltöltővel, és egyéb okosságokkal. Padon egy kicsit 500 le felett mértek, már sok mindenért csesztették, de a motorja miatt még egyszer sem. Annyi a titka hogy közúton teljesen kulturáltan közlekedik vele, tehát nem mutogatja csak úgy hogy mekkora erő van benne. A legnagyobb pofátlanság az hogy még a 316-os embléma is fent van a hátulján :D


Egyébként én is tervezem az E36-omban az 1.9-es (z3-as) motor lecserélését egy 328-asra. Rengeteg ismerősom járkál így hogy nagyobb motor van benne int papíron, de ez miatt egyszer sem cseszegették őket.


Ha megfognak, akkor ugye nem ott helyben fogja ő megállapítani hogy itt valami nem stimmel a motorral. Szépen elküld egy NKH-s ellenőrzésre, ilyenkor mondogatják azt ilyen autós körökben, hogy ellenőrzésre gyorsabban kicserélik a motort meg a váltót, mint egy forma 1-es szerelőgárda :D

2012. júl. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hangsulyozom a rendőröknek nem az a célja hogy mindenért megb+ak,ha normálisan mész vele,normálisan van megépitve a kutya nem fog ezért szólni!
2012. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egyébként én is erre gondoltam,hogy ha normálisan közlekedik vele az ember akkor csak nem cseszekednek érte!


2.válaszoló: Akkor sok sikert a motorépítéshez (Márkatárs) :)

2012. júl. 22. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nemrég hoztam be egy e36 -ot, és úgye akkor Nkh-nál kell vizsgázni. Elöttem pár nepper vizsgáztatott egy német t4-est, "rossz" alvázszámmal olyan simán átment :-)

Csak dárgább akkor a műszaki.

2012. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!