Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlásánál...

Használt autó vásárlásánál mennyi idő után hozhatom el/használhatom az autót?

Figyelt kérdés
Holnap megyek megnézni egy autót, amit 99%, hogy meg is fogok venni. Mennyi idő, míg el is hozhatom? Akár azonnal is? Az autó elméletileg hiteles lesz, de ezt még megbeszéljük a kereskedővel, hogy hogyan legyen.

2012. júl. 23. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
A hitelhez papírok fognak kelleni és persze hitelbírálat, átírás, stb. Ez néhány nap, max 1 hét.
2012. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És olyan lehet, hogy mondjuk a kereskedővel megegyezünk, hogy neki törlesztem az autót? Csak mert úgy van hirdetve, hogy 0% kamatmentes hitelre és nem értem ezt másképp hogy lehetne kivitelezni, mivel a bank tesz rá kamatot...nem is keveset :) Meg hát ott van, hogy azonnal elvihető...akár már holnap is hozhatnánk, ha arról lenne szó?
2012. júl. 23. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Odaadod a kereskedőnek a teljes vételárat egy összegben, aztán szépen X évig megszorítod önmagadat.

A bank kifizeti a kereskedőt, s aztán te a banknak törlesztesz.

Én egy 70 ezer forintos bringát vettem úgy, hogy a kereskedő hitelezte nekem a felét, de egyrészt protekciós voltam (törzsvásárlója ajánlott be neki), másrészt 35 ezer volt a hitel egy hónapra.

Autót nem fog neked a kereskedő csak úgy odaadni, hogy majd szépen fizetgeted.

2012. júl. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem fogalmaztam jól: A kereskedő pénzénél van, nem neki tartozol. A bank őt kifizeti egy összegben.
2012. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, s a fentiekből adódik az alapkérdésre is a válasz: akkor, amikor a kereskedő számláján landolt a hiteles összeg.
2012. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az a 99%,hogy legkorábban csak jövő héten lesz autód - feltéve ha hitelképes vagy.

BAR-lista mentes,bejelentett munkahely,közműszámla vagy befogadó nyilatkozat az állandó lakhelyedről,bankszámlára utalt fizetés pár hónapja minimum,melynek összege a várható törlesztőrészlet kb. háromszorosa,esetleg plusz kezes vagy ingatlanfedezet....

Nem egyszerű manapság,én fél éve nem találkoztam hitelképes céggel vagy emberrel pedig annak mondták azt a bő százat amivel eddig dolgom volt.

Úgy tudod "nullásban" elhozni a kocsit,hogy csalsz a kereskedővel karöltve.

Vagyis példának okáért egy három millióra taksált autót,amennyiben a katalógus szerinti értéke négy millió papíron egy millás "önerővel" vásárolsz meg.

Kereskedő nem rizikózza a saját pénzét piti részletekre és évekre bontva,nem beszélve egy esetleges törés vagy lopáskár kapcsán felmerülő lehetséges problémák soráról.

Tapasztalataim szerint.

Sok sikert!

2012. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"És olyan lehet, hogy mondjuk a kereskedővel megegyezünk, hogy neki törlesztem az autót?"


Nem.


"Csak mert úgy van hirdetve, hogy 0% kamatmentes hitelre"


Vagy nem friss a hirdetés, vagy az autó a piaci normál árának a felét éri. Vagy befizetsz legalább 50%-ot, és 12 hónapra hitel.


"azonnal elvihető..."


Azonnal elviheted, ha leperkálod az árát.


Plusz: a hirdetés kb 90%-a marketing. Egy éve vettem autót, elég sokat megnéztem, mindet interneten néztem ki. Két és fél hónap volt, mire olyat találtam ami tényleg megéri az árát. Ezalatt sok kereskedéssel és hirdetéssel találkoztam. Namost ami képen jól néz ki, az élőben még lehet csalódás. A szöveg ugyanez.

2012. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor holnap okosabb leszek! :) Ott kiderül minden...

Jóéjt mindenkinek!

2012. júl. 23. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!