Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudok rendesen lefesteni...

Mivel tudok rendesen lefesteni egy kocsit házilag és mennyibe kerül? (milyen festék, szórófesték vagy ecset) Mennyibe kerül egy festőműhelyben az autó fényezése?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy tudok jó festést csinálni minnél olvsóbban.

2012. júl. 23. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Attól is függ mit akarsz csináltatni, milyen színnel (sima/metál), kell-e karosszériázni, kell-e bontani...


Ha van pontos elképzelésed, akkor bármelyik fényező tud egy hozzávetőleges árat mondani.


Otthon? Kell kopresszor (mondjuk 25E), olajleválasztó (5-10E), egy rendes pisztoly (10E alatt lehet talán kapni) és ez még nagyon amatőr felszerelés + anyag + szakértelem. Utóbbit a legnehezebb megszerezni, mert a festék lelkes amatőrök munkálkodásától (mint amilyen én is vagyok) kiválóan meg tud folyni a felületen, szép csíkokat hagyva, amiket száradás után vissza kell javítani, esetleg megint fújni.. Nem beszélve az előkészítésről, ami mosás, csiszolás, még több csiszolás, zsírtalanítás, alapozás, még csiszolás, és nem kevés munkaóra...

2012. júl. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Festőműhelyben komplett festés kb 200 000 Ft. Én otthon csak akkor állnék neki kocsit festeni, ha ezt kitanultam volna suliban. (+ van hozzá műhely, kompresszor stb.)
2012. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az rendben, hogy van aki nem ért egyet a hozzászólásommal, és ezért lepontoz. De akkor miért nem bírja leírni a saját véleményét vagy tapasztalatát?

Mert még sosem fogott a kezében se ecsetet, se pisztolyt? Meg nem maszkolt még ki fújáshoz kocsit? Nem csiszolt még be egyetlen árva lökhárítót sem?

Ja igen, úgy nehéz is lenne...

2012. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszke mindenkinek
2012. júl. 24. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!