Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne egy autó...

Mennyibe kerülne egy autó fenntartása?

Figyelt kérdés

Most vennék először autót , Opel Calibrába gondolkodtam , de állítólag sokat kell utánna fizetni .. nem tudná valaki megmondani hogy friss jogosítvánnyal kb mennyi lenne egy 1.6-2.0 benzines autó éves költsége.. mindennel együtt?

előre is köszönöm :)



2012. júl. 24. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosításnál számít a korod és az hogy vidéki vagy Budapesti vagy. Ha egy vidéki mammer vagy akinek már 1960-tól van jogsija akkor olcsóbb mint ha egy 18 éves Pesti lennél. :D Benzinből ez az autó szerintem minimum beveri a 8 litert. Számolni kell azzal is hogy mennyit szeretnél vele menni egy évben. Csak szombatonként meghajtod vagy naponta használnád?

Egyébként a Calibrák mind le vannak hajtva már... Ami nincs az meg iszonyatosan drága. A sok kis suttyó össze vissza sufni tuningolta őket az évek során. Nézz szét a jajjdecsúnya blogon, rengeteg az undorító módon átalakított Calibra. Ha van egy rakás pénzed és azt ebbe szeretnéd beleölni akkor bátran vegyél egyet. De ha a pénztárcád nem elég vastag akkor jó esély van rá hogy rövid időn eladod, vagy csak havonta pár alkalommal használod, amikor éppen mozgásképes az autó. Nem elkeseríteni akarlak, de ez a szomorú igazság.

2012. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ismerem őket , eszik az 10et is :D . teljesen friss a jogositványom , vidéki. Meg van már kb az 2-3-4 db ami közül választanék , de izléstelen szart nem veszek. :) nem minden nap használnám. de ha nem Calibra akkor Tigra vagy 316os E30 .
2012. júl. 24. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Tigra az elég nőies szerintem. De visszatérve a Calibrához, ha nem egy szétgányolt vackot veszel akkor még akár szerencséd is lehet.
2012. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megfogott nagyon. csak tudni kéne mégis menniybe fájna ez nekem éves szinten, mert suliba ugye nem keresek , nyáron kéne kitermelni a fenntartását :D
2012. júl. 24. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Na megnéztem neked egy biztosítás kalkulátorral. (dobpergés)

A a legolcsóbb éves biztosítás egy Calibrára a te esetedben: 49275 Ft azaz negyvenkilencezer kétszázhetvenöt Forint.

Ehhez hozzá jön még a teljesítmény adó, a benzin, a kopó-fogyó alkatrészek cseréje (olaj, szűrők, abroncsok) + még ha elromlik valami akkor alkatrész, és ha nem te javítgatod akkor még a szerelőt is meg kell fizetni.

2012. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

teljesítményadó kalkulátor:


[link]


kötelező fel. biztosítás kalkulátor:


[link]


vételnél az átírás költsége 18ft/ccm, 1800-adik ccm után pedig minden ccm 24 ft, tehát egy 2 literes autonál 1800 x 18 + 200 x 24 = 37200 [ft], egy 1.6-os-ra 28800 FT, eredetvizsga kb 18 000 ft, más ccm-nél ugyanennek mintájára...

2012. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!