Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mitől calibra a...

Pájer Renátó kérdése:

Szerintetek mitől calibra a calibra?

Figyelt kérdés
milyen jó és rossz tulajdonsága van?
2012. júl. 24. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kis autó lenne, ha nem enne sokat, illetve találnál belőle nem szétgyilkolt, tunyingmentes példányt. Első gondolatom nekem is egy ilyen autó volt, de nagyon gyorsan lebeszéltek róla...
2012. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanaz, mint bármelyik hasonló autónak, tehát ha rossz tulajdonság az hogy egy sportautónak nincs nagy csomagtartója stb... de ez nyilván nem az, egyébként jó autó, nbagy sláger volt régen, magának az autónak nincs úgy mond nagy konstrukciós hibája vagy ilyesmi, rozsdásodásra hajlamos részek ugyanazok mint bármelyik korabeli opelnál, pl. jellemzően a hátsó sárvédőív, egyébként a korában kielemledő léeggelnállási tényezője volt, sőt még mais az (0.23). Ezekkel az autókkal a tulajok, és a kora miatt van sok szívás, ezeket a kocsikat ütötték vágták nagyrészét, meg törték, főleg miután használtan kevesebb pénzű versenyszellemű fiatalok kezébe kerültek, aztán jellemző a kokányolás, sufnituning, az autók elcsúnyítűsa mindenféle gagyi spoilerekkel stb...
2012. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Rózsika néni válasza:

Helló!


Nekünk volt egy Calibra Tubónk kb. 5 évig.


Előnyök szerintem:

jó menettulajdonság, teljesítményéhez és életkorához képest jó fogyasztás: autópálya (kb. 160-as átlag) és város kombinációja esetén 9-10 liter. Hosszú távon is kényelmes az elöl ülőknek. Négykerék meghajtással érezhetően stabilabb esőben, hóban. Értelmes használat esetén megbízható motor. Olajat egyáltalán nem ette kb. 200.000 km-nél sem (a kilóméterórát biztos, hogy visszatekerték, amikor vettük. Alkatrészek ára nagyon változó.


Hátrányok:

széria fényszórók gyengék, fékek gyengék, sebességváltó nem jó megvezetésű néha akad, műszerfal ronda, tapasztalat alapján az Opel márkaszervízek nincsenek teljesen képben (pl. érzékelők). Nagyon nehéz korábban legalább egyszer össze nem tört autót találni (a miénk is törött volt elöl és hátul is).


Összességében egy jó autóról van szó, nem bántuk meg.

2012. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pagan ***** válasza:

jó tulajdonsága az hogy a világ egyik legszebb autója elérhető áron,élmény vezetni,igazi ritkaság(nem rozsdasbogja és tuning),könnyen szerlhető,nincs túlbonyolítva

rossz tul:ahogy előttem is írták eljárt felette az idő,gyári alkatrészek megfizethetetlenek,rozsda lesben áll


mindezek ellenére én nem cserélném el semmire,minden szerelési tapasztalatot vele sajátítottam el,már a motort is szétbontom ha kell,előtte azt sem tudtam mi micsoda,szóval nem bántam meg hogy megvettem,20 éves és minden nap megcsodálom milyen szép!

2012. júl. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!