Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik a bunker...

Miben különbözik a bunker gázolaj a normál gázolajtól? Régebbi traktorok nem tudnának avval menni? Mennyibe kerül a bunker gázolaj?

Figyelt kérdés
2012. júl. 25. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Üzemanyagok - Bunkerolás

1. Mit jelent a bunkerolás?


A bunkerolás egyszerűen fogalmazva azt jelenti, hogy egy tartályokkal rendelkező ellátóhajó – bunkerhajó - üzemanyagot tölt egy másik hajó üzemanyagtartályába.

2. Milyen árut szolgál ki a bunkerhajó?


Kizárólag 0,2% kéntartalmú bunker gázolajat, Solvent Yellow 124 markerrel jelölve. Ez a jelölőanyag nem változtatja meg a termék színét, de pontosan azonosíthatóvá teszi.


Vámtarifaszám: 2710 19 45

3. Ki bunkerolhat?


A 2003. évi CXXVII. Jövedéki Törvény 13.§ 1. bekezdés g) pont szerint jövedéki adómentesen vásárolhat jelölt bunker gázolajat a személy- vagy áruszállítást gazdasági tevékenység keretében folytató társaság, azonban ezt kizárólag saját hajói számára hajóüzemanyagként szabad felhasználni.


Szerződés magánszeméllyel a fentiek alapján nem köthető.

4. Hol lehet bunkerolni?


A bunkerhajó a csepeli Petróleum-öbölben (1640 folyamkilométer) állomásozik, onnan 15 km-es körzetben mozoghat el.

Ez konkrétan északon az északi vasúti összekötő hidat (kb. 1655 folyamkilométer), délen pedig az M0 hídját jelenti (kb. 1625 folyamkilométer).

5. Mennyibe kerül a bunker gázolaj?


Az ár mindig egyedi szerződéskötés során kerül kialakításra, viszont nem terheli jövedéki adó a terméket és az ÁFA visszaigényelhető; tehát kevesebb, mint fele a kutakon megjelenő dízel üzemanyag árának. Bővebb felvilágosítással az üzletkötők tudnak szolgálni.

2012. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ezeket nagyrészt megtaláltam én is a MOL oldalán, csak az érdekelne, hogy alkalmas lenne-e autók, traktorok meghajtására is?!

Értem én, hogy nem adnak el magányszemélynek, csak nem tudom, hogy a hajók diesel motorjai mennyire mások. Ezért is jutott még eszembe a traktor, mint ugye igénytelen állat.

2012. júl. 25. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom h pontosan mire gondolsz! De nálunk van ojan h tüzelö nafta az is szinezve van olcsob mint a gázolaj! Kutakon csak kanába lehet tölteni!

De az mtz igénytelen álat és az minden szemétel elmegy! Tapásztalat hogy ugy megy mint rendes gázolajal! Sajna most már majd ndm anyi mint a gázolaj ezér nem használjuk!

2012. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bunkerolaj, mint azt a MOl oldalán is olvashattad rendes gázolaj, csak egy markerrel jelölve van!


Seftelnek a matrózok a naftával?

2012. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!