Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Aerox nagyobb görgőkkel?

Yamaha Aerox nagyobb görgőkkel?

Figyelt kérdés
A Yamaha Aeroxomnak a végsebessége 70-75 km/h. A gyárigörgőméret 5,5g. Ha vennék bele pl. 7.5 vagy 8g-os görgőket akkor a végsebessége mennyire növekedne, és kellene-e végáttételt cserélni?

2012. júl. 26. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A görgőkkel a variátor kapcsolási fordulatszámát változtatod. Ha nehezebbet raksz bele akkor az optimálisnál alacsonyabb fordulaton fog üzemelni a motorod, gyengébb lesz. Végsebesség növekedést hosszabb végáttéllel érnér el ahhoz viszont a gyári motornak nincs elég ereje. Ha tuningolni akarsz akkor kezdd az erő és fordulatszám növeléssel.
2012. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Értem amit mondasz. Szòval elvileg az megfelelő görgőméret amit gyárilag beleraktak. Viszont mégis miért van az h pl egy haverom piaggio zip-je amin nincs tuning és 80ezerért vett hogy megy 80nal? :O és megnèztem annak a zipnek a gyári görgőméretèt és abba 8,2g os van ha jol emlékszem
2012. júl. 26. 15:29
 3/7 A kérdező kommentje:
jah és mégis mit tegyek hogy nagyobb legyen a fordulatszám?
2012. júl. 26. 15:30
 4/7 anonim ***** válasza:
teljesen más a piaggioknak a variátora szóval nem lehet összehasonlítani a két motort e téren. Attól függ mennyit szánsz rá. 70esíteni költséges, viszont 50esből is elég jó teljesítményt ki lehet hozni egy sport kipufogóval és egy variátorral. Vagy akár lehet módisítani a gyári hengeren is a felömlőket, kipufogócsatornát.
2012. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként semmiféle képpen nem szeretném 70-esre megcsinálni. Na és mi a véleményetek a sport légszűrőről? Hallottam h eléggé megemeli az erejét és nem is lenne olyan drága.
2012. júl. 26. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen gagyi papírszűrőt semmiképp, azzal csak hangos lesz és beállíthatatlan. Ráadásul semmit sem szűr. De még a normális szivacsszűrőnek sem lenne értelme gyári konfigon. Ha valóban tuningolni akarsz akkor kipufogóval kezdj, ahhoz mehet egy kicsit könnyebb görgő és kb 10%al nagyobb fúvóka. Tudom nem olcsó mulatság de ha valóban teljesítménynövelés a cél az bizony zsebbenyúlós. Csodák sajna nem léteznek.
2012. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát igen költséges de azthiszem marad így :D
2012. júl. 26. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!