Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek baj ha félek a...

Szerintetek baj ha félek a motortól? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Na szóval ott kezdeném apukámnak van egy simsonja amin 11 évesen megtanultam váltani.De viszont most 13 éves vagyok már a váltás prímán megy, de mikor leszállok róla reszket a kezem és a lábam is nem azért mert elfáradtam meg olyanok is megtörténnek hogy 2 esben megyek a mezőnkön és kanyarodni akarok de ezt csak nagyon lassan merem és be sem húzom a kuplungot és máris ráfékezek utána kuplung be és vissza 1 és 2,3 de ez ritka ja és fél óra alatt tanultam meg váltani de rossz volt a simson eddig mármint megtanultam és apánál a főtengely tönkrement most csináltatta meg és 3dik napja motorozom és 11 évesen nem sok kellett amíg megtanultam váltani 3 napja motorozok de a kanyart nagyon lassan veszem és furcsán is szerintetek meg tanulhatok én még motorozni nagyon jó motoros lehetek ha apa most 14 éves koromig nem enged mert a tegnap azt mondta hogy nincs érzékem hozzá és ha megvan a jogsi akkor vesz egy dt és a simsont eladta és holnap jönnek érte :( 16 vagy 18 évesen meg leteszem az A1 et 18 évesen meg az A korl. és veszek 16-17 évesen egy 125 öst 18 meg 250 est na dióhéjban ennyi! ya és a lényeg hogy keresztapám azt mondta nem leszek soha jó motoros mert mindíg félni fogok szerintetek igy lesz lehetek jó motoros ha 14 évesen kerdek el mikor már megvan a jogsim és 50 dt vel kezdek és jogsi nélkül csak 3-4napot is alig motoroztam naponta 1-2 órát engedték azaz gyakorlatom kb. 6-7 óra összesen HELYESÍRÁSI HIBÁK VANNAK, DE TUDOK HELYESEN ÍRNI CSAK MOST GYORSAN ÍRTAM ELNÉZÉST ÉS A VALASZOKAT KÖSZI :) NA AKKOR LEHETEK ÍGY JÓ! MOTOROS MÉG????

2012. júl. 26. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem simán megtanulhatsz bár ha ilyeneket mondanak neked az nem valami önbizalomgerjesztő.

15 évesen raktam le a jogsit elötte fél évig babettáztam aztán jawa mustangot vettem ahogy meglett a jogsim elsőre nekem se ment a váltás kb 1 hónap és a mustang híresen jó kuplungja bánta :) Ma is ezzel járok már egy éve de még néha így se tökéletes a váltásom bár az idő elteltével javul tudod minden kanyar után rutinosabb az ember tehát... Sok sikert :)

2012. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
első vagyok tehát csak ne add fel :)
2012. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi, akkor még lehetek jó motoros aki 18 évesen el tud majd vezetni egy 750 es gsxr-t persze rutinosan ha kell gyorsan :) hm.???
2012. júl. 26. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nem lesz baj. Most 13 évesen még nem baj ha kicsit félsz tőle mert biztonságérzeted van és még nem vagy képes teljesen ráérezni a dolgokra. Erre persze hatalmas rutin kell hogy érezd a motort a sebességet a kanyart és a váltásra is ráérezzél. Szerintem ha már meglesz a jogsid meg a motorod és szerzel elegendő rutint akkor szépen fogsz boldogulni vele, és kitudja még mi lesz. De azért óvatosan persze.
2012. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen raktam le az A korlátozott jogsit és az elején nagyon gyatrán ment, mert szokatlan volt az egész, de hamar belejöttem, szóval csak gyakorlás kérdése, most váltottam Kawasaki ER5-ösről egy Yamaha FZ6-osra és 150km alatt teljesen hozzászoktam nagyon szépen tudom ezt is dönteni, pedig csak 1.5 éve motorozom, szóval még van időd bőven megtanulni:)
2012. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jótanács, BICAJOZZ SOKAT! Nekem se ment hűdenagyon, de 2500 városban, bicajjal letekert km után merem a motort is dönteni :-) Ja, és a cangán a fékkarokat cseréljétek meg, a jobb oldali legyen az első!!
2012. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdés. Te mit értesz jó motoros alatt? Azt, hogy úgy akarsz majd vezetni, mint Valentino Rossi? Vagy csak azt, hogy minden közúti helyzetben a legjobban reagáld le a saját vagy mások hibáját? Előbbi esetben már a félelmeid meggátolnak benne, hogy kihozd magadból és a motorból a maximumot! :( Viszont a második esetben csak sok-sok rutinra van szükséged, no meg persze arra, hogy fejben érettebb legyél. Azért akárki akármit mond, ne add fel. Hisz minden motoros a 0-ról kezdte! Jó motorozást kívánok! :)
2012. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
így amit leírtál abból én úgy értem hogy az utóbbi időben keveset motoroztál.Ha ez így van,akkor ez is lehet a baj,félhetsz a kanyaroktól,mert nem szoktad meg a motort,így vagyok én is mikor ismeretlenre ülök.Sajnos nekem még csak egy 49es robogóm van,azzal szórakozgatok,de várom a 16évet és leteszem 125re.A váltással meg ne aggódj,ha sokat mész,nem lehet hogy ne szokd meg és ne érezz rá.:) ne félj,ha igazán akarod,akkor sikerülni fog,ne figyelj arra,hogy mit mondanak.Na persze a tanácsokat hallgasd meg,de ne hagyd hogy elbátortalanítsanak!Sok sikert!
2012. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem 250-es ETZ volt az első motorom,az első 10-12 motorozásnál reszkettem én is (főleg ha már az első indításnál visszarúgott) de már röhögve szántok vele XD
2012. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!