Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor eredeti világítását...

Segédmotor eredeti világítását át alakíthatom led-es világításra?

Figyelt kérdés

a babettám izzóit szeretném led-re cserélni, van itthon pár magas fényü fehér led, arra gondoltam hogy egy megfelelő előtét ellenállásal a hagyományos izzókat led-re cserélném.

a rendőr beleszólhat?


2012. júl. 27. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy építed meg, hogy össze-vissza világít vagy vakít, akkor szólhat érte. Elméletileg ugyanis csak jóváhagyási jellel ellátott lámpát építhetnél be, a házilag tákolt LED-es világításnak meg valószínűleg nincs. Az "E" jelzést nem fogja keresni a lámpában, neki sem éri meg ilyennel szórakozni, de ha láthatóan rosszul világít, arra néha szoktak ugrani.
2012. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a kivitelezésétt ugy oltanám meg hogy egy -egy rosz izzó foglalatába szépen beforrasztva, hogy ne a kábeleket ba**am össze, magyaqrán olyan lenne mint egy sima izzó de mégse mert csak a foglalat lenne az eredeti amibe be van ültetve a led
2012. júl. 27. 10:50
 3/4 A kérdező kommentje:
ugyan úgy működne mint a mostani talán egy kicsivel nagyobb fénye lenne de nem áll szándékomban vakitósra csinálni
2012. júl. 27. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy a fényt össze-vissza szórná :/

Én is gondolkodtam ilyesmin, de nem túl jó :(


Amire a led jó viszont(babettában mondjuk ezzel nem sokra mész): első, hátsó helyzetjelzők, féklámpa, irányjelzők.

Erősen gondolkodom rajta hogy a motorom világítását, a fényszóró kivételével teljesen ledesre alakítom, aztán akkor a fényszóróba talán tudok tenni kicsit erősebb izzót.

Persze a leses átalakítást szerintem úgy éri meg hogy az oda való izzó foglalatába építed be őket, meg az ellenállást is. Így gond esetén akármikor betehetsz oda egy normál izzót is.

2012. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!