Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor megérkeztek a piros...

Amikor megérkeztek a piros lámpához fékezésnél már üresbe is teszitek?

Figyelt kérdés

Hogy jobb csinálni? Látod, hogy piros a lámpa és berakod üresbe és fékezel vagy kuplung fék és utána teszed be üresbe?


-remélem, hogy érthető-


2009. júl. 17. 02:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
szval ha benyomod a kuplungot és úgy fékezel akkor tök mind1,h kiveszed sebességből vagy kinyomva tartod a kuplungot, akkor már többet ér ha kiveszed sebességből, bár nem kopik a kinyomó csapágy, de legjobb ha sebességben hagyod és úgy nyomod a féket és mikor az autó kezd már "lefulladni" (de nem teljesen csak mikor kezd rezegni) akkor gyors nyomod a kuplungot akkor kisebb az esély(ha vizes az út),h kicsússz, meg kíméled a féket is...
2009. júl. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
A lassítás motorfékkel amíg csak lehet, aztán kuplung+fék, és nem üresbe szoktam tenni, hanem egyesbe, és marad a kuplung+fék elindulásig.
2009. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
91%

Én üresben gurulok szépen a pirosig és fokozatosan fékezek,

ha vált a lámpa váltok én is

116000km nél cseréltek először fékbetétet a kocsin és még a kuplungtárcsa és a szerkezet sosem vacakolt

szerintem nem jó,ha a lámpánál nyomod a kuplungot ,1esbe vagy és várod h mikor vált

2009. júl. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Előbb fék és úgy kuplung, ha fékezésről beszélünk. Úgy jó megszokni mert nagyobb a fékhatás ha pl. egy hirtelen fékezésre kerül sor. Persze nem akkor kell a kuplungot nyomni mikor már rángat az autó. A fék után azonnal.
2009. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy szoktam, hogy elengedem a gázt lassuljon motorfékkel később üresbe teszem akkor már csak lépésben gurul. Lámpánál üresben esetleg fékkel fogom ha gurulni akar, majd piros sárgánál egyes, zöldnél gáz.
2009. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azért is használd a motorféket és a lábféket pirosnál, mert a modern autókban motorféknél leáll az üzemanyag befecskendezés, ezért a fogyasztás 0.
2009. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, amikor piros a lámpa és te már úgy érkezel meg, hogy üresben van az autó. Tehát kuplung, üres és közben fékezel. Az alap dolog, hogy nem nyomom a kuplungot míg állok.
2009. júl. 17. 09:20
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen nem is szabad nyomni a kuplungot, a kinyomócsapágynak nem tesz jót.
2009. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Tehát kuplung, üres és közben fékezel"

Ha már üresben van, minek nyomni a kuplungot?

2009. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én megszoktam, hogy amikor váltok sebességet nyomom a kulpungot. Tudom, hogy akkor amikor kiveszem nem kellene :D
2009. júl. 17. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!