Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most szeretnék venni egy...

Most szeretnék venni egy Kawasaki kx 125 1999 évjáratú cross motort ami nincs le vizsgáztatva hogy tudnám ezt Magyarországon forgalomba helyezni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 1. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha használnád a keresőt, akkor megtaláltad volna - főleg mert én is legalább 5 alkalommal leírtam idén. :)


A forgalombahelyezéshez több dolog kell:

-igazolnod kell a motor származását és a tulajdonjogodat. Ezt lehet számlával, külföldi forgalmival + adásvételivel ==> sokféle kombináció létezhet, ha leírod milyen papírod van hozzá, akkor meg tudjuk mondani elég-e.

-végig kell járnod a forgalombahelyezés lépéseit, ehhez többek között meg kell felelnie a járműnek minden előírásnak.


Az utóbbit nem fejteném ki, mert valószínűleg nem lesz emegfelelő papírod a forgalomba helyezéshez. Sajnos ez így szokott lenni, ezért olcsóbbak jóval a papírok nélküli motorok, mint a papírosak.

2012. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Továbbá a figyelmedbe ajánlanám hogy egy off road célra kifejlesztett verenymotorrol van szó ami nem megfelelő közuti használatra mivel a fogyasztása nagyon nagy a ketűtemi sepc olaj (mert jó hozzá a benzinkutas arol 2t) nagyon drága emellet a 2 t crossnál gyári előirás a 25 uzemoránkénti dugó csere mit legalább 50 oránként el kell végezned ha nem akarsz nagy bajt magadnak !3-4 dugattyuként hajtókar és főtengely csapágy csere ami kb 50 e ft a dugo kb 30e ft ha nem vagy miliomos szerintem ne vegyél crossmotort utcai használatra !!! nem véletlen pályára van tervezve!! mert a pályán napi 4-5 óránlt többetugy se nagyon tudsz belerakni kezdőként mert a tüdöd is kiköpöd! remélem segitettem!
2012. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2012. aug. 2. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!