Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy simson s50b típusú...

Van egy simson s50b típusú motorom szikra van de kevés benzint kap pedig szétszedve a karbit jó a szint talán szegény a keverék vagy el van dugulva a tanksapkán a lyuk?

Figyelt kérdés
csak tolásra indul rugásra nem megyek vele egy darabig utána pedig lefullad talán szegény a keverék vagy el van dugulva a tanksapkán a lyuk kérlek írjatok köszi.

2012. aug. 1. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Előszöris a karbiról húzd le a benzin csövet zárt csapnál. Tegyél alá egy kis edényt és nyisd meg a csapot(normál és tartalék állást is próbáld ki)

Ha csak csordogál akkor a tankban vagy a csapban van a gond.

Elég szépen kell folynia.

2012. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen már próbálam a tank mostlett mosva egy hétig mostam kavicsokkal rozsdamaróval mindennel a csap pedig vadi új de azért megnéztem és nagyon szépen folyik de azért köszi.
2012. aug. 2. 07:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Tuti hogy az úszóházba kerül kevés benya?


Mert lehet még gond az is hogy nagyon lent van a súbert tű.

Vagy valamelyik fúvóka el van dugulna.

Tanksapkás problémát úgy lehet egyszerűen kiküszöbölni hogy leveszed a tanksapkát és úgy is kipróbálod.


De az is lehet hogy gyújtás gond van.

[link]

Ez alapján nézd meg a gyertyát. Meg nézd meg hogy milyen a szikra. Szép kéknek kell lennie. Akkor jó.

2012. aug. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gyertya vadi új szikra van és jó fúvókák nincsenek eldugulva. esetleg ha véletlen tudod azt küld még el, hogy meddig legyen benzin az úszóházba. köszi!!!!!!
2012. aug. 2. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem van egy túlfolyó a karbin. Kb addig kellene lenni a benzinszintnek.

Pontosan nem tudom mert simsont még sose szereltem.


Szikra színe milyen? Szép kéknek kell lennie. Ha nem az akkor gond van.

Meg próbálj esetleg a gyertyahézagon variálni és úgy próbálni indítani.

Valamint tegyél a hengerbe a gyertyanyíláson keresztül egy kis benzint. Úgy 1 rúgásra kellene pöffennie. Ha nem teszi akkor tuti gyújtás gond van.

2012. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ma megkérdeztem egy motorszerelőt ész valószínüleg a hengerbe kell dugattyút és gyűrűt cserélni . am köszi
2012. aug. 2. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Na igen. Az is lehet hogy a kompresszió kicsi.

De dugót és gyűrűt úgy illik cserélni hogy hengert is fúratsz mellé. Ha ennyire ki van kopva akkor valószínűleg váll van kopva bele. Meg ugye az sem egyenletesen kopik. Szóval ha tényleg az a gond akkor ha jó motort akarsz akkor fúrasd is.


De autószerelő/motorszerelő ismerőst megkérsz hogy mérjen neked rajta kompressziót és rögtön ki is derül hogy mi a gond.

2012. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!