Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A műszerfalon menet közben...

A műszerfalon menet közben kigyulladt a piros akkumulátor jel, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Néha kialszik, de gyakran kigyullad. Generátor probléma lehet? (VW Caddy)
2012. aug. 2. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

csúszik az ékszíj, gyengélkedik a generátor, szorul a csapágya, fellazult vezetékek.

Multimeterrel ki kell mérni!

2012. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Töltés vagy akku probléma. Nem hinném hogy ékszíj vagy csapágy, annak vannak észrevehető jelei, inkább valamilyen elektronikai gond lesz.


Mivel kialszik-kigyullad arra tippelek hogy valamelyik vezeték lecsúszott/megtört és menet közben a rázkódástól jön elő a gondja.

2012. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha benyomom a kuplungot, mindig kialszik.
2012. aug. 2. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Az valami parajelenség lesz. :D


Majd holnap feldobom a műhelyben mert ilyet nem hallottam még. Vagy csak fáradt vagyok és nem emlékszem rá.


Amúgy mikori és milyen motor van a gépben?

2012. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2004. októberi, 2.0-s PD SDI motorral.

Lehet, hogy kontakthiba?

2012. aug. 2. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy kontakthiba?"


Igen elképzelhető. lehet hogy a kuplung csapágyon keresztül kap valami testet, ki kell mérni a test főkábelt és a generátor testelését is.

2012. aug. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ma akartam elvinni szervizbe, de már nem világít a lámpa. Ez sosem fog kiderülni, mi volt...

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 3. 08:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Kollégák szerint is kontaktos valahol, lehet hogy elöregedett egy szigetelés és párát kapott. Azért ha van rá időd nézesd meg, egy komolyabb kontakthibánál meg is állhat a gép.
2012. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszönöm szépen, hogy időt szántál rá! Megnézettem rögtön másnap, de addigra már kialudt a lámpa és azóta többé ki sem gyulladt. Csináltak egy műszeres tesztet, akksi rendben, generátor, önindító, töltés rendben.
2012. aug. 4. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!