Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 vs Tomos apn4 vagy...

Simson s51 vs Tomos apn4 vagy apn6. Mejik a job?

Figyelt kérdés
Ijen kérdés biztos h még nem volt!

2012. aug. 3. 17:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A Tomos úgy tudom hogy olyan elterjedt Szerbiában, mint a Simson Magyarországon. Ugyan olyan kultusza van, ugyan úgy tuningolják őket. Úgy is fogalmazhatnék hogy a Tomos Szerbia Simsonja. Nekem formára a Simson jobban tettszik. A Tomos kicsit olyan Romet Komar stílusú. Nekem Simsonom van, de egyszer szívesen kipróbálnék egy ilyen gépet. Csak hát MO-n nem túl elterjedt. A furat ugyan úgy 38 mm mint a Simsonokon, tehát a motor szerintem hasonló karakterisztikájú lehet. Most hogy így olvasgattam róla a neten, egyre jobban megkívántam.
2012. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én meg egyszer egy simsont probálnékki, meg egy apn el öszeméretetném!

Csak az a baj hogy amiket a sufnikban tényleg nagyon szépen megcsinálnak és tuningolnak az nincs fönt a neten!

2012. aug. 3. 18:36
 3/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Gyárilag hány lóerő egy ilyen gép?

Egyébként felétek vannak Babetták? Vagy ha nincs, akkor mi helyettesíti őket?

Felénk főleg Simsonok, Babetták vannak. Vidéki városokban pedig gyakoriak még a régi japán kiskerekű robogók. De újabban elég sok a kínai robogó és a nagykerekű robogók.

2012. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Gyárilag az apn 4 lóerös!

Szerbia "babetái": tomos automatic, tomos colibri

Az automatic meg a colibri automata sebeségváltos! Régeben pedálozosak voltak! Most már csak automaticokat lehet latni azok is berugokarosak!

A colibrik meg kivesztek mert anyira sz@r gépek!

Tomos apn4 elödjei is pedálozosak voltak meg markolat váltosak! Ha jol tudom a berugo karosokat 1980 elöt kdzték el gyártani! A faterom gyerek korába vete az apn4 négyesét és még mindig meg van(vadi ujan vete és most 32 éves) 15 éve van automaticunk de az egy apn el sem kelhet minöségileg versenyre!

Nálunk ezek a motrok vanak meg még egy pár kulönlegeség! Az 50es ek közt!

Simo hany lóerös meg hány kilo?(gyárilag)

az apn 53-57 kg!

2012. aug. 4. 10:51
 5/18 anonim ***** válasza:
A simson 75 kiló és 3.75 lóerős. Ezek szerint az APN jobban mehet.
2012. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szerintem is!

Elfelejtetem h még gyakori málunk a Tomos Atx meg a Bt,

az ATX cross 50 es gép

a Bt az meg sport 50 es motor!

Atx meg a bt blokja egyezik a apn4/apn6 blokjával csak a henger meg a karbi más!

2012. aug. 4. 12:59
 7/18 A kérdező kommentje:

Ja meg egy 50es hengeres agyonra tuningolt simonak menyi volt a maximális sebesége?

A you tubeon egy Bt 150km/h val ment!

Nákunk a falun egy pár Apn 110-120 at viszi bt hengerel derolto karbival.

(megjegyzem hogy ezt a sebeséget nem sokáig birják!)

2012. aug. 4. 13:10
 8/18 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom. A leggyakrabban felfúrják 60 ccm-esre és kap + 2 felömlőt. Ezt úgy hívják hogy 60/4 . Ezek rezonátorral olyan 9-10 lóerősek, rezonátor nélkül olyan 7 lóerő.

Keress rá, biztos találsz sok videót: Simson 60/4. Aztán a következő az a 70 ccm. De itt már ki kell marni a blokk középből. De vannak 90 ccm-es simsonok is.

2012. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Én is vajdasági vagyok és van a falumban egy apn 4 es ami viszi a 150 et. ÉN apn re ezt a tuningot ajánlom: yamaha főtengely, könnyitett hajtókar, L meteor dugattyú,frizirozott BT henger [max 42,43] , CTX karburátor [én ezt ajánlom mert két dűznis és lehet kapcsolgatni hogy csak egyel menjen vagy kettővel, vagy dellorto kockasiberes karburátor, Ha igy van összerakva garantálom hogy az orazágba jobb apn nem lesz :D
2012. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Elfelejtettem hogy hajtottam már ojan apn-t amibe bele volt esztergálva a 6. sebesség :) csak jo mestert kell találni
2012. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!