Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért írják le egy robogónál,...

Miért írják le egy robogónál, hogy szállítható személyek száma 2, ha nem is lehet személyt szállítani (még bukóval sem! ) egy robogón?

Figyelt kérdés

Vagy én értelmezem rosszul? Nekem friss B-s jogsim van, és kíváncsi vagyok erre a kérdésre, mert sehol nem találtam.

Csak annyit, hogy tilos. De akkor miért tilos, ha kétszemélyes?:D Vagy csak egy bizonyos év után szabad, amikor már nem minősül kezdőnek a jogosítványom?

Köszönöm előre.


2012. aug. 4. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor szabad, ha rendszámos a robogó. De akkor már nem vezetheted B-vel, hanem valamilyen A kell hozzá és a megszerzésétől számított 2 év után lehet csak utasod. Egy 50 cc-is robogót is le lehet rendszámoztatni, csak nincs értelme meg drága. Nagyobbakat viszont szoktak.
2012. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát B jogosítvánnyal biztosan nem szállíthatok személyt soha egy robogón.
2012. aug. 4. 12:57
 3/8 anonim ***** válasza:
M kategóriába tartozó motoron nem szállíthatsz, de a többin egészen nyugodtan, akárcsak minden más motoron.
2012. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel egy csomó más országban lehet 2 személlyel menni velük, gyárilag 2 személyesre csinálják.(Kivéve persze azokat a kis robogókat pl: honda dio, yamaha jog) Mivel a robogó értékesítője nem tudhatja hogy Magyarországon használod-e, és nem olyan országban ahol megengedett az utas szállítása, inkább beleírja a hirdetésbe hogy gyárilag hány személy szállítható. Meg egyébként is egy csomó fiatal fuvarozza a lányokat a robogójával, hátha több lesz a szemükben.
2012. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%

"Meg egyébként is egy csomó fiatal fuvarozza a lányokat a robogójával, hátha több lesz a szemükben."


Mi köze van a szemükhöz??

Na meg mi lesz több a szemükben?? por/víz/kavics/könny?? :O :O :D

2012. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

16:30 és 17:53, köszi a hasznos válaszaitokat.

Ha csak mások szavait tudjátok kiforgatni, büszkék lehettek magatokra! ;D

2012. aug. 4. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
A 4., 6., és 8. válaszoló ugyanaz :)
2012. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!