Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora szívócsonk kell egy...

Mekkora szívócsonk kell egy 17,5-ös karburátorhoz?

Figyelt kérdés
Vettem egy új Dellorto 17,5-ös karburátort a 14-es helyett. Nem igazán vagyok megelégedve a teljesítményével. Lehet hogy az a baj hogy hagytam az eredeti szívócsonkot ami 18mm-es?

#Dellorto-karburátor
2012. aug. 4. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is milyen motor?

Másodszor, azért lehet szükség nagyobb szívócsonkra mert a karbit nem lehet feltenni rá. Mivel nálad felment az azt jelenti, hogy elég hozzá. Áramlásban amúgy is a legkissebb keresztmetszet számít, szóval tehetsz te akármekkora szívócsonkot ha a karbin van egy adott átmérő.

Harmadszor, önmagában egy karburátortól semmi pluszt nem kell várni akkor van szükség nagyobbra ha változik a motor vezérlése és több anyag kell neki.

2012. aug. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1,Derbi senda

2,azért ment fel mivel egy gumicső köti össze a kettőt

3, 62-es helyett 90-est főfúvókát raktam bele

2012. aug. 4. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Van más módosítás a motoron? Henger, kipu ilyenek? Mert ahogy írtam önmagában egy nagyobb karbi nem fog teljesítményt adni.
2012. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!