Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen érvek szólnak a motor...

Milyen érvek szólnak a motor mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy simson-t. Apám nem támogatja, nem örül neki. Mik szólnak a motor mellett?

2012. aug. 6. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom Te is 14 éves vagy, tehát akkor úgy írom le az előnyöket/hátrányokat. Megcsinálod az elsősegély vizsgát amit már többet az életbe nem kell megcsinálni. Ha ugyan annál az aut. iskolánál vizsgázol kocsiból is kapsz kedvezményt mert már egyszer ott szereztél jogsit. Továbbá azért is kapsz kedvezményt mert tanuló vagy. Megtudod majd, hogy pl hogyan történik egy KRESZ vizsga amit már a kocsinál nem kell találgatni. Közvetlenül látni fogod majd, hogy hogyan működik a forgalom. Más bicikliről és más motorról. sokkal több helyre eljuthatsz gyorsabban és kényelmesebben mint biciklin. Én személy szerint nem bántam meg, hogy letettem anno mert már a kocsi jogsinál egy csomó olyan kérdés nem fogalmazódott meg bennem, ami valószínűleg ezen ismeretek hiányában megfogalmazódott volna. A hátrányok max azok lehetnek, hogy nem annyira biztonságos, egy csomó pénzt benzinbe fektetsz (ami akár mehetne a kocsi alapba is) és néha-néha a motort is szerelni kell. De én ennél több hátrányt nem tudok felhozni. Ha meg jogsi nélkül akarsz motorozni, azt felejtsd el. Annak nincs értelme. Csak a pénzt szóród ki az ablakon.
2012. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem a közelben lévő munkahelyedre járáshoz kell, akkor nem nagyon lehet észérveket felsorakoztatni mellette...


Egyébként a szülői féltés már eleve a motorkerékpárok ellen szól - 23 évesen vettem az első motoromat pár éve, ráadásul alacsony teljesítményű veterán, de a szüleim még mindig azt kérdezgetik, hogy miért keresem a veszélyt és miért nem adom el a motorjaimat... Gondolom te 15-16 lehetsz, közlekedési rutin és motoros gyakorlat nélkül, még szép, hogy aggódnak - az lenne a furcsa ha nem.

2012. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... igazából nem az az elsődleges gondja, hogy félt- persze az is, de nem ez a mérvadó-hanem az, hogy helyet kell keresni neki, télre felkészíteni, mindjárt itt a szezon vége, stb. És csak itt vidéken (Orosházán) használnám... Mondta, hogy megvehetem; az én pénzem, de nem örül és oltári nagy baromságot csinálok. Nem értem. Miért?? Annyira rosszul esik :/
2012. aug. 6. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem vedd meg, és bizonyítsd be, hogy nem baromság. Az egy dolog, hogy apukád nem szeret motorozni. Most én is mondjam, hogy fúj káposztástészta, meg se kóstold?

Vedd meg és motorozz!

2012. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha megengedte hogy megvedd akkor mi a probléma?

Érvekkel nem fogod tudni meggyőzni arról hogy ez egy okos döntés.

Vedd meg a motort, tartsd karban saját pénzből és motorozz biztonságosan. Ennél jobb bizonyíték nincs. :)

2012. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez sokat segített! :) Határozottabb lettem, és bebizonyítom neki! Sokat segítettetek, Hálás köszönet mindegyiknek, főleg az utolsó kettőnek!!! Holnap megyek a motorért! :D
2012. aug. 6. 12:47
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Így van vedd meg nyugodtan.Vegyél védőruházatot,hogy ezzel mutasd nekik vigyázol magadra.Tartsd karban szépen tisztán a motort.Mert akkor látják,hogy szereted.Tiszteled.És akkor majd látják,hogy nem csak hülyéskedésből vetted.

Ha bármi gondod van vagy csak beszélgetnél simsonossal akkor a sportmotorra regisztrálj és ott a simson forumon várunk szeretettel :)

2012. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen; és feltétlen regisztrálok!! :)
2012. aug. 6. 15:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Itt is segítünk ,ha bármi gondod lenne a simóddal!!!
2012. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítőkészségedet, szerintem igénybe fogom ezt venni! :)
2012. aug. 6. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!