Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üdv! Ha a motorom gyárilag...

Üdv! Ha a motorom gyárilag fel van szerelve első helyzetjelző lámpával (az a kicsi ami a rendes izzó mellett van) és ennek kötelező is benne lennie, nappal jó látási viszonyok mellett használhatom-e tompított fényszóró helyett?

Figyelt kérdés

(mivel az állítólag kötelező motorkerékpáron) Rendőr beleköthet, ha azt használom? Miért kötelező ha úgyis a tompítottat kéne használni? :D

(akkumulátor méreti gondokkal küszködök és a 12AH- akksi nem fér el így be kell érnie egy kb 6 Ah-s al. Így amilyen módon csak lehet csökkenteni kell az akksira nehezedő gondokat. (nincs index 40/45 ös helyett 35/35 ös izzó).


2012. febr. 11. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a kérdést. A KRESZ elég egyértelműen fogalmaz:


44. § (7) A forgalomban részt vevő motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.


Melyik szót nem érted?

2012. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Lakott területen kívül fényes nappal is kell sajna a tompított.

De hallottam már olyan turpisságról hogy helyzetjelző helyett raktak bele néhány ledet. És egy kicsit volt csak halványabb a fénye mint a tompítottnak. De annyi fénye volt hogy a rendőrnek fel s tűnjön a dolog :)

Meg ha spórolni akarsz akkor hátsó lámpát érdemes ledesre alakítani.

[link]

Itt pölö le van írva hogy hogyan. Pár leddel sokat lehet spórolni. És egyszerű megcsinálni.

2012. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 15:17!


Vagy nem olvastad az előző hozzászólásomat, vagy nem ismered a kreszt, vagy csak simán csökkent értelmi képességekkel rendelkezel. Esetleg ezek tetszőleges kombinációja...


"Lakott területen kívül fényes nappal is kell sajna a tompított." - Hol olvastad a kreszben, hogy csak lakott területen kívül kell a motorkerékpáron a tompított? Faluban is kell! Városban is.


Azt már csak mellékesen kérdezem meg, hogy miért írod, hogy "sajna"? Netán magas lesz a villanyszámlád, ha felkapcsolod a világítást a mocin? Vagy te vagy a lopakodó? Vagy zavar, hogy mások időben észrevesznek?

2012. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Kicsit kevertem az autókkal. Ugyanis ott lakott területen belül fényes nappal nem kell felkapcsolni a világítást.


Lehet nem értesz hozzá vagy csak simán csökkent értelmi képességekkel rendelkezel. Esetleg ezek tetszőleges kombinációja de a sajnos azért van mert a felkapcsolt világítás jobban terheli a generátort/dinamót.. Ez pedig a motort. Ezért nő a fogyasztás.

Egy ismerős anno számolgatott(hozzáértő ismerős) hogy egy autó x km-en hány liter benzinnel szik többet a felkapcsolt világítás miatt.


Az meg a másik hogy ha szépen süt a nap a tompított fényszóró kb semmit se számít. A járművet anélkül is tökéletesen észre lehet venni.

2012. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

És mégis mit számolt az ismerősöd, mennyivel fogyaszt többet az autó felkapcsolt tompítottal? 0,001 liter/100km? Ugyan már, ember, ha már ilyeneken spórolsz, akkor inkább menj gyalog. Mezítláb, hogy ne kopjon a cipőd talpa.


Egyébként is jobban járna ezzel mindenki, mert ha szerinted a felkapcsolt tompítottal nem látszik jobban fényes nappal pl. egy szürke autó az útmenti fák árnyékában, akkor komoly gond van a látásoddal.

2012. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

A fogyasztásnövekedés egy autóra nézve kb elhanyagolható. A számolgatásnak a célja az volt hogy pár ezer autó hány liter benzinnel fogyaszt többet 100km-en.

A tompított meg talán akkor jó ha rohadtul messze van a másik autó. Bár olyan messze meg nem érdekel. És mivel a szemem jó vezetés közbe még szürkületbe is képes vagyok kiszúrni egy kivilágítatlan bicajost is. Nemhogy árnyékban egy szürke autót...

Számomra elé feltűnő tud lenni ha valami mozog az úton...

2012. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De b@szki nem azért kell kivilágítanod magadat, hogy te meglásd magad a sasénál élesebb szemeddel, hanem hogy a félvak 70 éves papa, az épp fél szemmel sminkelő, másikkal a körmét nézegető plázacica, vagy a gyerekét rendszabályozó anyuka is időben észrevegyen _téged_! Elhiszem, hogy a szemed jobb, mint a Hubble űrteleszkóp, de nem mindenkié. Miattuk kell kivilágítani magunkat, b@szod.
2012. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"(akkumulátor méreti gondokkal küszködök és a 12AH- akksi nem fér el így be kell érnie egy kb 6 Ah-s al. Így amilyen módon csak lehet csökkenteni kell az akksira nehezedő gondokat."


Ezt nem értem! Járó motornál kell annyi töltésnek lennie, hogy elbírja a világítást, indexet, féklámpát, stb...

2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nah csillapodás van értelmes kérdést raktam fel! Lakott területen kívül oké, hogy felkapcsolom ez alap én ahol ezt szeretném alkalmazni, az egy város ahol esetleges dugó meg szerencsétlenül összehozott piros lámpák tömkelege. Amikor 3-4 percet vársz, hogy továbbhaladj. Ezekre az esetekre szeretnék valami olyan energiatakarékos világítást kitalálni ami nem terheli agyon azt a kis akkumulátort. Aki meg engem piros lámpánál meg dugóba működő hátsó helyzetjelzővel és első helyzetjelzővel nem vesz észre az kérem adja le a jogsiját mert már nem alkalmas vezetésre azon nem fog segíteni az se ha nekem fényes nappal az Mz alapból gyertyafényű izzója világít. Én azért tetem fel a kérdést, hogy kapjak rá egy választ, hogy lehetséges-e büntetlenül helyzetjelzőt(ami kötelező elől is-.-) használni tompított helyett. Errefel elkezdenek civakodni a kérdés részletein:S
2012. febr. 12. 00:41
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Ott a válasz az első hozzászólásomban, nem ismétlem meg. Azonban ismét felteszem a kérdést: melyik szót nem érted? A KRESZ teljesen egyértelműen előírja neked (is) a tompított fény használatát mindig, minden körülmények között. Nincs kibúvó. A rendőr büntethet, ha nem a tompítottat használod, mert a jogaszabály azt írja elő. Pont. Az más kérdés, hogy nem biztos, hogy foglalkozik ilyesmivel a rendőr, de ha igen, akkor jogosan büntet. leírjam mégegyszer?
2012. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!