Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy külföldről...

Mennyibe kerül egy külföldről behozott autónak a forgalombahelyezési költsége?

Figyelt kérdés
Szeretnék németországból hozni egy 94-97 közötti évjáratú euro 2-es motorral szerelt 1.6-os motoros bmw-t. A regisztrációs díj költségeivel nagyából tisztában vagyok ami kb. 68.000ft. A többi költségeket viszont nemtudom kiszámolni sehol. KPM vizsga,új rendszám,névreírás stb. ezek kb. mennyi plusszot jelentenek? A válaszokat előre is köszönöm.

#eyport
2012. aug. 7. 02:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 94- es 1.6 bmw re úgy ahogy irtad a regadó 68 e + a vámhivatal munkadíjja 10e.

Nkh műszaki és forgalomba helyezés össz 40e+ ha szükséges némi kenőpénz 20e ( zöldkártya miatt, mert a lambda értéke a kis böminknek nem az igazi :-)

Ha külföldi az adásvételi akkor megúszod az tulajdon szerzési illetéket.

Az okmányirodás rész kifog jönni 22 e ből.

Bérelned kell p rendszámot, hogy vihesd a kocsit műszakira, napi 5 e.

A lényeges dolgokat ne feledd : kétnyelvű adásvételi, tipuskönyv, kijelentett forgalmi.

2012. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

KPM vizsga már nem kell! Elég a külföldi forgalmit bemutatni, és átvezetik abból a műszaki érvényességét. (Vigyázz, megpróbálnak csőbe húzni, és kifizettetni a kpm-es műszakit, de nem kell.)

-kell a reg. adó befizetése NAV felé

-ezután okmányirodában elindítani a forgalomba helyezést, ami egy sima átírás (mintha itthon vetted volna magyar autóként)

2012. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2012. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2012. aug. 9. 13:39
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor sem kell KPM vizsga ha a külföldi forgalmija lejárt?
2012. aug. 9. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:

1 vagyok, én tudom, hogy kell, mert 1 hónapja honosítottam, akármit is mondanak a többiek, sajna ez kell ..... Jobban jársz ha még külföldön kivonatod véglegesen a forgalomból, mikor kivonják egyből fog kapni egy ottani eredetvizsgát is. Sok tökvakarást megúszol majd.

Rendszámod ígyse- úgyse lesz, de itthonról viszel egy p-rendszámot és megvagy. Ahhoz jár a biztosítás is.

2012. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ja amúgy a 2.es eleve hülyeséget ír.

KPM-hez ( Közlekedési és Postaügyi Minisztérium. ) köze sem lesz a kocsidnak csak NKH-hoz ( Nemzeti Közlekedési Hatóság ) fog menni.

2012. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értelek,a P rendszám bérlés mennyibe kerül ha viszek ki rendszámot? Nem jövök ki olcsóbban ha németbe veszek zollrendszámot? Egyébként olyan 120 ezerft-ból kijön a forgalomba helyezés költsége és a névreírás?
2012. aug. 9. 15:32
 9/12 A kérdező kommentje:
NKH vizsga milyen árban van? Olyan autót vegyek ami már eleve kivan vonva a forgalombol?
2012. aug. 9. 15:34
 10/12 anonim ***** válasza:

az oké, hogy német zoll rendszámmal elhozod haza, de itt megcsesznek százezrekre ha azzal furikázol :-(

a p rendszám napi 5 e + szoktak kérni kauciót, de az a végén visszajár.

mint irtam a nkh vizsga és forg.-ba helyezés 40e , ezzel megvan a műszaki része, innentől csak papír munka van.

vámhivatal regadó ,+ 10 rugó. Kérdezd meg melyik hivatalba kell menned, mert hiába NAV- az adó- rész nemtudja intézni a vám-ot ( elég szánalmas ).

Azt kifizeted a hivatalban ( én direkt minden pénzt kártyára tettem, hogy csak lehzzák azt kész, de olyat a vám rész nem tud, kp-kell ).

A papírt, hogy befizettem 2 nappal később megkaptam, kötsz egy kgfb-t kinyomtatot az igazolás, hogy kötöttél ( netrisk-et használj, a többi biztosítós lap nem fogja fel, hogy forgalomba helyezés elött nincs rendszáma a kocsinak, és nem enged tovább a lap ).

viszed az össze papírt az okmányirodába és elvileg márcsak 22 ezer áll közted és a rendszám között.

Ha nem te leszel az üzembentartó akkor tölts le a netről egy üzembentartói szerződést, mert akkor kelleni fog. ( én nekem ott mondták, hogy kell olyan, kereshettem egy netkaffét ahol nyomtathattam egyet, és állhattam sorba a faterral megint :-8 )

2012. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!