Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51-be milyen váltóolaj...

Simson S51-be milyen váltóolaj kell? 10W-40 vagy 15-W40?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
80W hykomol hajtóműolaj
2012. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80 w-90 hajtőműolaj!
2012. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem 80w90, mert attól kib/szottul csúszni fog a kuplungod. Tévhit, hogy az kell bele. Mezei 10w40 vagy 15w40-es kell bele. A gyári útmutatóban szereplő 80w90, valójában fordítási hiba. De próbáld csak ki ha nem hiszed el. Vagy ha megkérdezel egy valamire való Simsonost, aki ért is a dologhoz (nem a Pista bá' a szomszédból), ő is azt fogja mondani, hogy 10, vagy 15w40.
2012. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. aug. 7. 19:15
 5/9 kgpassat ***** válasza:

10W40, vagy 15W40, mindegy.

De ha visszaolvastál volna kicsit, 1-2 napja volt kérdés...

2012. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. A hajtóműolajat kifejezetten erre a célra találták ki. Az pedig 80w-s. A váltóműnek, fogaskerekeknek kell az a viszkozitás, a kuplung pedig egyáltalán nem fog csúszni a hykomol olajtól. Rengeteget motoroztam (Romet, simson, etz, ts mz, jawa), mindegyikbe hykomolt tettem, a kuplung egyikben sem csúszott soha!
2012. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ma 10:44! Teljesen egyetértek veled! Nekem a simsonomba a mai napig hajtőműolaj van és teljesen jó bele! Egyetlen egy esetben szoktak hígabb(15w-40) olajat tenni a blokkba,az pedig télen van! Hogy miért? Mert télen a hajtóműolaj a hideg miatt nagyon be tud sűrűsödni,és a kuplung nem oldhat kellőképpen,viszont ha nyáron híg olaj van benne akkor ha nagyon megmelegszik a motor már csúszhat a kuplung emiatt!
2012. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van. Télen jobb kisebb viszkozitásút használni a dermedés - sűrűsödés miatt. az autókban is jobb hatásfokkal működik a kisebb viszkozitású olaj. na de ki az, aki ősszel-tavasszal csak ezért lecseréli a motorolajat?

A motort meg a népek nagy része úgysem használja télen, a nyári szezonban pedig a hajtóműolaj a legjobb választás.

2012. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 4 ütemű 30w és 80w-90w hajtóműolaj szerepel a kupakon. Szerintem ezek nem jók, a motorolaj nyáron híg, a hajtóműolaj pedig sűrű és ragad a váltó stb. De aki használja az tudja miről van szó. Viszont ezek helyett sokkal jobb és vékonyabb jobb viszkozitású és nem habzik sem a személykocsi automata sebességváltókba való olaj. Én ezt használom, mert sokkal magasabb teljesítményű mint bármely más olaj ami kapható és jól emel a kuplung télen nyáron, szépen megy a váltó is. Valamint a krosszosok is ezt használják az aprilia motorjaikba, tőlük tudom.
2016. máj. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!