Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolás utáni kormányigazítás?

Parkolás utáni kormányigazítás?

Figyelt kérdés
Miután beparkoltam valahova élesen és valamelyik irányba teljesen el van forgatva a kormány, mert nem volt idő egyenesbe igazítani, akkor álló autóval ez mennyire tesz rosszat a gumiknak? Az oktatóm kifejezetten mondta, hogy ez koptatja, de a hétköznapokban látom, hogy nagyon sok ember csinálja. Néha én is kénytelen vagyok, mert a házunknál elég éles szögben kell leparkolni a kocsit és már nincs hely, hogy egyenesbe igazítsam menet közben. Köszi.
2012. aug. 7. 21:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
Ez kifejezetten jó kérdés! Sajnos nem tudom a választ, de ezeken túl még engem az is érdekelne, hogy a szervós autókban ugyanúgy helytelen a féltengely szempontjából? Régen tényleg úgy tanutuk, hogy nem szabad feszegetni álló helyzetben. De ma már ugye szervóval szó sincs feszegetésről! De attól még ugyan úgy árt a féltengelynek?
2012. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is így tanították hogy álló helyzetbe ne tekergessük, de azt is mondták hogy ha szükséges akkor tekergessük oké hogy rongálja a gumit meg a fütóművet is azért stb... de célszerű nem tekerni ész nélkül szükségtelenül.
2012. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

te a hétköznapokban max. napi 2-3 alkalommal parkolsz míg az oktatóautót egész nap gyepálják a tanulók így hamarabb is kopik el.

Ha néha álló helyzetben tekered nem okoz különösebb gondot.

2012. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha nem 24/7-ben tekergeted akkor nem lesz semmi baja. :)



Egyébként nem a gumi hanem a kormánymű kap plusz terhelést, de évek és nagyon sok álló tekergetés kell hogy érezhető hatása legyen.

2012. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

valóban nem a leg autóbarátabb dolog tekergetni a kormányt álló járműnél, de ha leállsz, miért tekered egyenesbe?? ha elindulsz akkor ugyan úgy kell tekerned, de ha úgyhagynád semmi gond, és indulásnál se tekersz irányba tehát nem nagyon értem a kérdést.

Ha megállok, ott ahol tényleg nem lehet egyenesbe szedni, sebesség, kézifék, komány marad ugyan úgy...

ha meg lejtőn állok meg akkor értelemszerűen tekerem a padka fele, hiába áll bármerre a kerék.

2012. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem kell egyenesbe hozni, sőt, ha lejtőn vagy emelkedőn állsz meg, akkor érdemes úgy forgatni, hogy ne gurulhasson el (és persze sebesség, kézifék).
2012. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
5-ös: Nem mindig arrafelé akarsz továbbmenni, ahonnan indultál. Azért egy szűk parkolóban nem rossz, ha nem úgy kezded a tolatást, hogy elindul full balra vagy jobbra a kocsi, érted.. persze egy tapasztalt sofőrnek ez nem akadály, de 1 hónapos jogsival azért még nem bűvészkednék.
2012. aug. 7. 22:56
 8/19 anonim ***** válasza:
1 hónapos jogsival is ugyanúgy kell beparkolni. Nem tudom, hol tanultál, de úgy tanítják, ha lejtőn állsz meg, kicsit fordulj a padka felé, hogy ne gurulhasson el a kocsi, ha a kézifék elenged.
2012. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
minek egyenesbe hozni? egyébként tekergetheted nyugodtan szerintem, se a gumin, se a kormányművön nem fogsz változást észlelni belátható időn belül, szerintem
2012. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Minek kell egyenesbe igazítani? Ilyenek kapnak jogsit, istenem...
2012. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!