Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb autóknál olajcserénél...

Az újabb autóknál olajcserénél mindeképpen szakszervízbe kell vinni az autót, vagy megcsinálhatjuk mi magunk is?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert mintha úgy hallottam volna,hogy olajcsere után valamit be kell állítani a számítógépen,és ezt szakszervízben kell csinálni.Igaz ez?

2012. aug. 9. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Típusfüggő, de a legtöbb autónál, ha ugyanazt az olajat töltöd bele és nincs semmi trutyi az eddig bennelévő cuccban, akkor nyugodtan cserélheted magad.
2012. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a szerviz intervallum jelzést nem tudod kézzel kitörölni, akkor kénytelen vagy szakszervizbe, vagy jó autószerlőhöz vinni, aki laptopról kiolvassa a hibatárolót, és törli a számlálót, mert különben folyton figyelmeztetni fog az elmaradt olajcserére!

Prémium kategóriás autó esetleg le is tilt...

2012. aug. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SJoe ***** válasza:

Azért érdemes megkérdezni a szakszervizben egy dolgozót,

aki 1-2 ezer forintért biztos közli a törlési műveletet,

legalábbis ha nem kell számítógép hozzá.. Persze ne a

főnökhöz menjen oda érdeklődni, olyat keressen, akinek

a legolajosabb a ruhája!

2012. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem viszonylag drága autóm van hétköznapi márka mondjuk nekem drága az autó, egy milliárdosnak ez egy bicikli, na mindegy, én mindig otthon cserélem le az olajat nem bízom a szervizekben, ugyanis, előttem akart valami azonosíthatatlan trutyit beleönteni de az ismerőseim azt mondták még jó van olyan akiébe csak bepecsételnek a szervizkönyvbe hogy cserélt és nem is cserélt semmit, én meg nem engedtem neki vettem én bele gyári ajánlásnak megfelelő olajat kop kop kop azóta, több éve mindig évente, én cserem benne az olajat meg a szűröket, pedig nem vagyok egy műszaki zseni, egy két szerszám kell hozzá, plusz amit megspórolsz költheted magadra vagy a családodra vagy az imádott járgányra, a piros kezek ellenére is bevállaltam ezt az írásomat remélem segítettem
2012. aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kódjelzést még nem kaptam emiatt a kocsitól, de már más miatt igen de ott is olyan jól reagált az autó, hogy amint megtörtént a csere a kijelzőn nem jelent meg hanem eltárolta, de ez nem nagy gond egy két ezer ft-ért egy szerelő ismerős törli a dolgot, de a kötelező javításokat szervizeket mindig végezd el, akár te akár mással csináltatod mert az autó meghálálja, és később, ha eladod nem egy roncsot kell értékesítened
2012. aug. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!