Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy nő megállná a...

Szerintetek egy nő megállná a helyét autószerelőként?

Figyelt kérdés

Lány vagyok és évek óta izgat a téma, hogy beiratkozzak autószerelőnek. Már van diplomám, másik szakmám, de ez mindig is érdekelt. Amint néztem Budapesten van kb 2-3 szakiskola ahol tanítanak. Itthon a szüleim teljesen hülyének néztek, pedig nagyon jól tudják, hogy oda vagyok a kocsikért, mikor 17 lettem egyből el is kezdtem a jogsit csinálni, azóta is ha kell én vezetek. Jó lenne érteni is hozzájuk.

Hallottatok már női autószerelőről?:)



2012. aug. 9. 20:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Megállná a helyét egy nő is autószerelőként: a kisebb, finomabb kezek aranyat érnek az egyre nehezebben hozzáférhető alkatrészek világában és a nők nagyobb türelme is jól jön ilyenkor. A férfiak hamarabb kezdenek el káromkodni és csapkodni, ha valami nem sikerül, de ez persze alkati kérdés.

Arról viszont nem szabad megfeledkezni, hogy ez a szakma sokszor jó fizikumot igényel. Egy berohadt csavar kitekeréséhez lehet, hogy férfierő kell, de ezt is meg lehet oldani némi leleménnyel.

Ami probléma lehet, az maga az oktatás. Egyrészt a női autószerelőket még mindig nem nézik sokra, nem kizárt, hogy az osztálytársak és tanárok sem vesznek majd komolyan. Erre fel kell készülni. Illetve a gyakorlati hely kiválasztása sem egyszerű. Ismertem egyszer egy asztalosnak tanuló leányzót, aki azért szenvedett a gyakorlati hely megválasztásával, mert sok üzemben - meg fogsz lepődni - nem tudtak neki öltözőt és mosdót biztosítani. Nincs ilyen, minden hasonló helyen csak férfiak dolgoznak, van egy közös öltöző zuhanyzóval, azt' csókolom. Apró, elhanyagolható semmiségnek tűnik, az ember nem is gondol rá, de sok baj van vele.

Szóval elvégezni nehezebb lesz, az ügyfelekkel is több lesz a bajod, de bizonyos helyzetek megoldásában jobb lehetsz, mint a férfiak. Csak arra készülj fel, hogy neked sokkal többet kell tudnod ugyanazért a jegyért, mint a fiúknak. Nem lehet ellazsálni, nagyjából megtanulni a tananyagot, csak úgy körülbelül ismerni a képleteket, törvényeket, mert ami náluk "jóvan, majd megtanulja, kolléga, ezt amúgy sem kell annyira tudni" címszó alatt, összekacsintva, haverkodva belefér, az nálad "idejön a büdös csitri, oszt' nem tudja még ezt sem, hát mit képzel ez magáról?" lesz, aztán gyorsan megbuktatnak.

2012. aug. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bírom a mindenkinél okosabb kommentelőket, akik belevaúkolnak a másik hozzászólásába. Nagyon okos megállapítás, hogy a váltót nem kiemelik, hanem leengedik. Momentán olyan műhelyben vagyok, ahol szerelőakna van. A váltót lehúzom, és utána kiemelem az aknából, hogy a szerelőpadon szétszedjem. Na, nagyokos, és ilyenkor mi van? Életedben nem szedtél szét a játékautódon kívül mást! Csinálj inkább magadnak egy kistestvért, mintsem okoskodj! Kedves kicsilány, ha budapesti vagy, akkor meghívlak a műhelybe, ahol beszélhetsz az autószerelő kolléganővel!
2012. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

En is autoszerelo suliba szerettem volna menni, de anyuek nem engedtek; (emeleti irodam ablakabol kitekintve ezt igy utolag nem is banom) de az autok szeretete, a butykoles elvezete nem mult el.

A batyamnak amikor tudok besegitek (o autoszerelo) es a sajatomon is megcsinalok ezt-azt, amikor szukseges.

Ha szereted csinalni, akkor mindenkepp ezt valaszd!

Amugy csinaltunk egy 1500 emberes csapatnal egyszer egy felmerest es az emberek 70%-a noi szerelot valasztott volna (ha lett volna valasztasi lehetosege); szoval nem halott az otlet egyaltalan.


34/N

2012. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!