Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2t robogó karburátornál...

2t robogó karburátornál honnan lehet tudni hogy van-e bent szivató? PLS SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Ami nekem van karbi, annál ahol kijönne a bovden ott van egy műanyag "sapka", azt lecsavaroztam, majd láttam bent egy rugót, azalatt meg egy ilyen mozgó "tányérat", amin volt egy lyuk. Tulajdonképpen ez adja a szivatót??
2012. aug. 10. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2t robogón mindenféleképpen van szivató.

Ha ez neked bowdenről megy akkor egyértelmű hogy nem automata(bal kormány alatt kis kihúzó általában)Vagy lehet olyan is amit elektronikusan működik itt egyértelműen a szivató helyén van egy kisebb egység ahova vezetékek mennek .

Van egy gázbowden ami általába felülről a karbiba megy,nem ő adja a szivatót hanem a másik. :)

Most jut eszembe...Műanyag sapka alatt van akkor az nem bowdenes... :)

2012. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A szivató tulajdonképpen úgy működik, hogy másfelé is engedi a karburátor eljutni a levegőt, ami több benzint tud magával vinni az motorba.


Igen, úgy szokott kinézni, hogy egy furat (lyuk), amire rugó nyom egy dugót, pl. gumit. Amikor húzod a szivatót, akkor ezt a gumit távolítod el a nyílásról, így arra is fog menni a levegő.


De lényegében a leszerelés előtt megnézed, hogy hol mozog ha a szivatót használod, na ott kell lennie a szivatóval kapcsolatos alkatrészeknek... :P

2012. aug. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó, értem. Még annyit hogy amit én leírtam az alapján most van szivató a karbin?:D Csakmert szerelő szedte le a motorról az meg nememlékszik már rá hogy visszarakta-e rá vagy ilyesmi. Nah de lényeg a lényeg hogy van-e rajt? pls fontos.
2012. aug. 10. 23:06
 4/11 anonim ***** válasza:

fényképezd le!

Milyen szerelőhöz viszed?Milyen dolog hogy nem emlékszik hogy vissza rakta e? Neharagudj de valaki amatőrnél jártál!

2012. aug. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most képre per pillanat nincs lehetőségem. Hát annyira azért nem amatőr mert ez a szakmája :D Gondolom sietett vagy passz jah meg már pár hónapja volt..

Na és a leírtak alapján senkinek semmi?:/

2012. aug. 11. 12:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Olyan még egy amatőrnél is súlyos hiba ha valamit nem úgy raksz össze mint ahogy szétszedted.
2012. aug. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó beismerem hogy trehány a szerelő, de választ még nem kaptam.
2012. aug. 11. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsi a csesztetésért!

[link]

Az elöbbi az egy kétrütemű kézi szivatós gépnek a karbija


[link]

Ha ilyened van akkor automata

[link] itt nézd meg a robogód és találsz róla robantott ábrát.Ennyit tudtam csak segíteni.

Üdv!

2012. aug. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most komolyan nem tudod,hogy van-e egy robogón szivató? -.- Istenem.A tankolás megy? :D
2012. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem akarlak szidalmazni, DE TE GYÖKÉR! :D rajt volt a motoromon a karburátor szivatóval mindennel, majd az elmúlt napokban vettem rá egy 70es henger amihez cseréltettem karbit stb.., aztán a gyári karbi eladásra került, ezért biztos ami biztos megkérdeztem a szerelőt aki szétszedte bovdenezés miatt, hogy nem felejtett-e ki valamit ott a szivató környékén. Tudod ezért kérdeztem hogy milyen alkatrészek kapcsolódnak oda, hogy én is megtudjam nézni, minden rendben van-e. De azóta minden megoldódott, szóval köszönöm a hasznos válaszokat! END.
2012. aug. 14. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!