Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győzzem le a "félelmeme...

Hogyan győzzem le a "félelmemet", rendesen szeretnék motorozni újra?

Figyelt kérdés

Egy hete kb elestem a motorommal. Szerencsére nem lett nagy baj, ahhoz képest, hogy kb. 200 kiló esett rá a lábamra.

Lényeg, hogy azóta felültem ugyan, de egyszerűen félek, össze-vissza kapkodok, még a ruhát is kényelmetlennek érzem, mintha megfulladnék benne, sőt 2szer még le is fulladtam! :(

5 éve motorozok, hatalmas szívfájdalom lesz nekem, ha nem múlik ez a bizonytalanság, vagy nem is tudom minek nevezzem! Vagy ez csak egyfajta baleset utáni para?


Előre is köszönöm!

25N


2012. aug. 14. 15:05
1 2
 1/14 anonim válasza:
Én lejjeb lévő korosztály vagyok, 3 éve én si estem biciklivel (de egy elég kemény kórházi eset volt azért) és féltem visszaülni. De tudtam hogy mit hibáztam, és biciklizés közben próbálom nem elkövetni ugyanazt. Önbizalom és a hibákkal való tisztában lét nem árt.
2012. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én biciklivel jártam így kb 12 éves koromban. Addig szinte összenőttem a bringával. Elengedett kormány, stb. Egyszer fejreálltam mert a dinamó beakadt az első kerék küllői közé. Azóta többé nem tudtam elengedni a kormányt és mindig volt egy bizonytalanságérzetem a bringán. Pedig ennek már 50 éve...
2012. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok...Még annyit, hogy próbáltam motorozni. Nem kell lenézni, huszonévesen a haver Babettájával. Vicces volt mert a kanyarban nem mertem bedőlni. Még a biciklis időből maradt félelem miatt. Így hát a motorozás ki is maradt az életemből.

Érdekes egyébként, 1500-as Polski Fiat volt az első kocsim 5 évig. Utána egy Zsiguli, amiben sosem éreztem magam biztonságban. A tenyerem állandóan izzadt vezetés közben.

Tehát nem csak két keréken van ez a jelenség...

2012. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem csak úgy tudod legyőzni a félelmedet ha minél többször visszaülsz rá, esetleg nyugisabb helyen szépen lassan közlekedsz, ha a te hibád miatt estél akkor pedig próbálj tanulni belőle, h mit csináltál rosszul. Utána lassan visszaszoksz újra ,ne aggódj :)
2012. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem nézek le senkit sem, nem az én műfajom!:)

Na meg a tenyér izzadás, igen ez nálam is meglévő jelenség! :S

2012. aug. 14. 15:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát majdnem hogy az utolsó utáni pillanatban kijött elém a körforgalomban egy kocsi, és elfékeztem magam, rögtön eldobta magát a gép, kicsúszott alólam, nem is értem egyszerűen nem értem hogy történhetett! Teljesen a saját hibámnak érzem, hiába jöttek ki elém!:(
2012. aug. 14. 15:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Most harcolsz önmagaddal.

2 dolog történhet.

Vagy legyőzöd félelmeidet és tanulsz az esetből vagy örökre kísérteni fog ez az élmény és leteszed a motort.

Szerintem ülj fel és csak gurulj. Aztán majd kitalálod hogy mi legyen.

Én autóval baleseteztem egy s kanyarba. 2 autóba szálltam bele egymás után. Vagy másfél évig ha abba a kanyarba jártam rossz érzésem volt. Szinte féltem attól a kanyartól és elerőtlenedtem. De egy idő után közönbös lett nekem az a hely. Így legyőztem félelmeim.

A balesetbe nem én voltam a hibás. illetve csak részbe ,mert a mai tudásommal szerintem elkerülhettem volna. De ezen már kár gondolkozni. Voltam később pár nagyon nehéz helyzetbe amit sikerrel megtudtam oldani. Talán ennek is köszönhető hogy legyőztem a félelmeim. Ugy éreztem hogyha azokat a húzós szitukat meg tudtam oldani akkor fejlődtem és meg tudnám ma oldani ugyanazt a balesetet.

Ismerem azt az érzést amiről beszélsz nagyon rossz. De csak a fejedben van. -És fejben dől el minden először!

2012. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak egy dolgot fűznék hozzá! Ha félsz a motortól,és kapkodsz akkor inkább vissza se ülj mert csak rosszabb lesz! Ezt nem azért irtam hogy bántsalak,csak jobb félni mint megijedni!

Ám milyen motorod van?

2012. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy letegyem a motort!:( :) Majd igyekszem, és jobban odafigyelek, csak azon aggódon mi van, ha nem múlik ez az állapot? De nem hagyom, hogy elhatalmasodjon rajtam.:) Amúgy egy csodaszép VTR :)
2012. aug. 14. 16:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt mondják hogy nincs olyan motoros aki nem esik! Ez tény! Tapasztaltam a saját bőrömön is! Szóval fel a fejjel,és kitartás! Tiszteld a VTR-t,akkor ő is fog téged! :) Széles utat.
2012. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!