Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan győzzem le a "félelmeme...

Hogyan győzzem le a "félelmemet", rendesen szeretnék motorozni újra?

Figyelt kérdés

Egy hete kb elestem a motorommal. Szerencsére nem lett nagy baj, ahhoz képest, hogy kb. 200 kiló esett rá a lábamra.

Lényeg, hogy azóta felültem ugyan, de egyszerűen félek, össze-vissza kapkodok, még a ruhát is kényelmetlennek érzem, mintha megfulladnék benne, sőt 2szer még le is fulladtam! :(

5 éve motorozok, hatalmas szívfájdalom lesz nekem, ha nem múlik ez a bizonytalanság, vagy nem is tudom minek nevezzem! Vagy ez csak egyfajta baleset utáni para?


Előre is köszönöm!

25N


2012. aug. 14. 15:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Tisztelem őt, imádom, szeretem!:) Ezért sem hagyom, és kitartó leszek.
2012. aug. 14. 16:32
 12/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy gondolom, hogy ez még a jobbik eset, mert minden további nélkül fel ülök rá, tehát nincs az, hogy soha többé motort. Csak ez a kapkodás, meg az a fullasztó érzés...
2012. aug. 14. 16:34
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint a lovaglás. Ha leesel, vissza kell ülni. (motorral ugyan nem, de lóról estem már és visszaültem) Menj először valami nyugis, forgalommentes helyre, ahol gurulgatsz, aztán fokozatosan nagyobb forgalom.

De ha benned marad ennyire a félsz, akkor le kell tenned a motort, mert akár más életét is veszélyeztetheted, ha közben kapsz pl. pánikrohamot vagy akármi. Gondold át.

2012. aug. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Lóról már én is estem, és nem ültem vissza többet!:) Vagyis akkor igen, de köszöntem szépen és a következő órára már nem mentem!:)

Tegnap mentem egy kört, határozottan javuló tendenciát mutatok, volt bennem egy picike félsz, viszont nem kapkodtam. Átgondoltam azt, amit az egyik válaszoló írt, hogy nincs olyan motoros, aki még nem esett és igaza van.

Levezettem magamba: Nagyot estem? Nem, csak elcsúsztam! Történhetett volna nagyobb baj is? Igen, de nem történt! Ez lebegett a szemem előtt! Szóval nem lesz itt probléma, csak még friss az élmény, viszont a "gépállat" iránti szeretetem nagyobb, mint a félelemem! :) És ez a lényeg!

2012. aug. 15. 07:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!