Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Led izzót érdemes vásárolni?...

Msebi06 kérdése:

Led izzót érdemes vásárolni? Tényleg jobb látási viszonyt képez mint a sima halogén? Mit kell róla tudni, milyet vegyek? Sose tudom mit jelentenek az adatok mellette, hogy db, smd.

Figyelt kérdés

2012. aug. 15. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

db -> darab

smd -> felületszeretlt technológia

Ezek ilyen nagyon pici LED-ek, darabonként nagyon kicsi teljesítménnyel. Én egyelőre maradok a halogén izzónál. Hiába sok a lumen (fényáram), ha a megvilágítás rossz, mivel a mostani LED-ek még mindig nem eléggé az emberi szemnek megfelelő hullámhosszokban világít.

2012. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A LED-fényforrás elméletileg kisebb teljesítményű, mint a halogénizzó, de nagyobb fényerőt produkál. Van is néhány típus, ami ezt tudja: ezek általában a gyári beépítésű LED-fényszórók (Lexus LS600hL, Cadillac Escalade, Audi R8, A8 és még mit tudom, mi). Ezek más felépítésűek, mint a hagyományos, tükrös vagy projektoros lámpák, borzasztó sokba kerülnek, de azt tudják, amit tudniuk kell.

A halogénizzók foglalatába illeszkedő LED-es fényforrások (mert nem izzók, hiszen másképp működnek) ezt nem mindig teljesítik. Sőt, elég ritka az, hogy összejöjjön nekik. A halogénhez tervezett lámpaestek a halogénizzók majdnem pontszerű, rövid vonalban kibocsátott fényével kompatibilisek, ezt tudják a megfelelő irányokba vetíteni. A LED-es "izzók" ezzel szemben sok kicsi, pontszerű fényforrást tartalmaznak, amik ugyan körkörösen vannak elhelyezve, de nem adnak ugyanolyan szórásképet, mint a halogénizzó szála. Éppen ezért a tükrös, projektoros lámpatestek elég gyakran csúnya, foltos vetítési képet produkálnak velük. Ráadásul ezek nem is olyan nagy fényerejű LED-ek, mint amit a gyári LED-es fényszórókban használnak és hiába szerelnek be belőlük többet, attól még nem mindig lesz sokszorosan nagyobb a fényerő, amit produkálnak.

2012. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, kössz szépen, akkor maradok még én is a halogén izzóknál.
2012. aug. 15. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A led, halogén izzó és hagyományos "körte izzó" annyiban különbözik, hogy pl egy hagyományos izzó 1 Watt energiából kb.14 lumen fényáramot állít elő.


Az autó reflektor halogén izzója 1 Watt teljesítményű energiából kb 21-23 lumen fényáramot (fény teljesítményt) állít elő.


A led (a legújabb ledek) 1 Watt teljesítményű energiából 160-180 lument állít elő! (a halogén 21 és a körte izzó 14 lumenjével szemben) ..viszont ezeket még nemigazán lehet kapni mert rengeteg ledes fényforrás készült a korábbi, jóval kisebb hatásfokú, Wattonként 40-70 lumen fény termelésű, nagyobb részben bántóan hidegfehér ledekkel, amelyek raktárakba kerültek és most onnan jutnak el az üzletekbe. Onnan lassan majd ki kell fogyniuk.


Majd azután lehet elérhető áron vásárolni tényleg jó hatásfokú és az emberi szemnek kellemes színhőmérsékletű és a mostaniaknál jóval nagyobb hatásfokú (jobb energia takarékosságú) ledes fényforrásokat.

2012. aug. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
C6 Led ről legalábbis a dobozán ez áll, H7 tipus rövid tapasztalat, (féligazság) kicsi a hely számára az audi a6 c5(b4) ben és felfogatása miatt a kis gyári halogénhez való lámpa szorítót le kell cserélni ebayen kapható led headlight holder, adapter stb nevű ketyerére mert a gyárit nem lehet ráhúzni a ledes izzó nyakára annyira vastag, aktív hűtése miatt hosszabb és beleér a foncsor záró nagy műanyag házba ami miatt nehéz azt felpattintani ( de bevallom idáig nem jutottam mert visszavittem) lehet hogy rá lehetne zárni a muanyag házat, de nem volt olyan utángyártott izzó rögzítőm.
2018. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!