Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tanácsot szeretnék kérni...

Tanácsot szeretnék kérni Simson s51n motorba való olajhoz ( benzin-olaj keverék ). Meliyket használnátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék, hogy mit tanácsoltok az alábbi pár olajjal kapcsolatban, melyiket célszerű megvenni? ( volt már ilyen kérdés, de én a kiszemelt olajokra lennék kíváncsi )


1: Repsol MOTO TOWN 2T ( erre azért lennék kíváncsi, mert nem sok helyen említik, viszont aki használja, az dícséri )


2: Castrol 2T kétütemű motorolaj ( itt is olvastam jókat, viszont páran azt írják, hogy füstöl nagyon )


3: ez már drágább, viszont megéri-e használni- Shell Advance VSX 2T ?


4:Sokat olvastam, hogyha olaj, akkor motorokba inkább Motul, viszont ami megfelelne, a Motul 100 Motomix 2T, ezzel csak az a baj, hogy az alkalmazási tanácsa csak 1:25-1:33 közötti keverésarányt enged meg, én meg 1:40-1:50-es keveréket használnék.


5: Stihl ( itt is megoszlanak a vélemények, sokak szerint felesleges, nem éri meg, viszont aki használja, azt mondja, hogy a motor hálás érte ).


Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 15. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A Simson nem egy kényes jószág, másrészt attól is függ hogyan használod. Nekem 250-es kétüteműm van, nem pörgetem ész nélkül - Castrolt és Repsolt is használtam benne, jól is megy, nem is képződik sok lerakódás (ami mondjuk az Arol 2T-vel probléma volt).


Szerintem az első kettőnél drágábbat nem is érdemes.

2012. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
van ásványi, fél és full szintetikus. Én ásványi olajat használok, mivel gyárilag is az kell bele. Amit ne vegyél az az Arol 2T mert már nagyon rossz lett a minősége. Én ajánlom azt ami nekem van. :D Hunoil Tech 2T kb 1000 FT 0,5 L nagyobb Tescoban szokott lenni. :D
2012. aug. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simsonnak tökmindegy, lényeg, hogy ne ARol 2T és ne Re-Cord 2T legyen. Meg asszem van még valami szlovák hulladék, na az se jó :D
2012. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Motul, meg Castrol olajat teljesen felesleges bele venned. Nem versenygép az és nem is nagy igénybevételű enduro. Én annak idején a közvélemény által legszemetebb olajnak tartott Mol Arol 2T-vel kevertem a benzint és soha semmi baja nem lett tőle.
2012. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előzőnek igaza van, de az ,,annak idején" volt Arol sokkal jobb minőségű volt a mainál. Szóval ne vegyél Arolt, Re-Cordot.

Egyébként az olajos falkonon mindig rajta van az olaj teljesítményszintje, API TA nem jó (pl. Arol), API TB elmegy (Agip, Mogul), API TC tökéletes. Megjegyzem, a TC minőségű Prista vagy Avia olaj olcsóbb, vagy egy árban van az Arollal-

2012. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az Arol-t nem is gondoltam, mert azt köpködi mindenki, meg csak rosszat írnak, ezért nem is írtam a listába. Akkor maradok az elsőnél, mert a leírása eléggé meggyőző és a Repsol-t sokan mondják jó fajtának.
2012. aug. 15. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az Arol-t nem is gondoltam, mert azt köpködi mindenki" - nem is csoda, 500 km alatt csinál akkora lerakódásokat mint a Castrol (az a kedvezményes, pirosflakonos verzió, amit 1950-ért dobtak az ember után minden barkácsáruházban a tavasszal) 3000 alatt.


Én nem szeretek se gyertyát, se kipufogót takarítani, úgyhogy nem használok Arolt.

2012. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SeoToX válasza:

Én is Repsol-t használok, és nagyon megvagyok vele elégedve.

Lehet picit drágább de megéri.

2012. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!