Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Favorit katasztrofa?

Favorit katasztrofa?

Figyelt kérdés
Mai nap reggel munkaba menet lehagyott az első kerekem! Pontosabban az letért balra én meg mentem egyenesen tovabb. Annyira elrohadt a futomu hogy ketteszakadt, vagy nemtudom mi de szettorte a motor oldalat is, totálkár minden... értetek ti már ilyet?

2012. aug. 15. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Pottyant már ki alólam Lada első kerék a kifordult gömbcsukló miatt, láttam már menet közben megrogyott Trabantot az elrohadt hattyúnyak miatt (később hegesztettem is, nem volt leányálom) és volt már szerencsém olyan Samarához is, aminél nem tudom, mi tartotta egyben a bölcsőt (de a vas nem, mert az már nem volt benne).

Érdekes, hogy hogyan tudott ennyire elrohadni a futómű úgy, hogy se te nem vetted észre, se a műszaki vizsgán nem szúrt senkinek szemet. Ez ugyanis nem 2-3 hét alatt szokott bekövetkezni, évek kitartó munkája kell hozzá.

2012. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Igen, a szétrohadás tipikus ismérve, amikor összeroggyan a feneked alatt az autó. Sajnos ismerem. Őszinte részvétem.
2012. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Erre találták ki a műszaki vizsgát. Nekem is öreg autóm van 20 éves, ellenőrzöm is minden porcikáját. A biztonság a legfontosabb.
2012. aug. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Műszakin 6 honapja voltam és átment, tudom mire valo nyugi, nem csak te. Egész elejét szetroncsolta motrostol, mehet a szemétbe. Ha atengedtek muszakin, perelhetek?
2012. aug. 15. 18:30
 5/21 anonim ***** válasza:
Akár perelhetsz is, ha szeretnél. Ahhoz, hogy bármi esélyed legyen, igazságügyi műszaki szakértő szakvéleménye kell, mégpedig olyan, ami megállapítja, hogy a bölcső már 6 hónappal ezelőtt, a műszaki vizsga időpontjában is olyan mértékben korrodált volt, hogy a vizsgán észre kellett volna venniük.
2012. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
mennyi pénzt tudnék igy lehúzni róluk? biztos nem 6 hónap alatt rohadt el ennyire hogy kettétörjön.
2012. aug. 15. 19:18
 7/21 anonim ***** válasza:
Jóesetben visszatudnád perelni az autó értékét,a harmincezer forintot...
2012. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mikyen 30? Csak az olajcserem kerult annyiba
2012. aug. 15. 20:09
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor az olajat külön add el XD
2012. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Napkiraly ***** válasza:
inkább fogd be a szád,húzd be füled-farkad,és lapíts,örülj hogy nem lett belőle baj. Egyrészt kiderülne hogy ment át műszaki vizsgán a kocsi,másrészt a műszaki vizsga nem hibadiagnosztika, az meghatározott lépésekből álló ellenőrzés, ők megvédik magukat,te viszont simán voltál gondatlan (lásd veszélyes üzem felelősségi szabályai a ptk.-ban), emiatt egy szabálysértési eljárást megnyerhetsz magadnak
2012. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!