Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Miért fáj beállni...

Motorosok! Miért fáj beállni a sorba?

Figyelt kérdés
Elég ideje nézem már, most már érdekelne miért olyan nehéz kivárni a piros lámpát érkezési sorrendben? Ha a sorban állok attol kapok frászt hogy ott suhannak el mellettem, vajon mikor fogja az egyik meghúzni a kocsimat, mikor fogok elkanyarodni úgy hogy nem veszem észre az egyiket és elcsapom? És ha a legelején állok, beállnak elém félig keresztbe... kellemes.
2009. júl. 22. 14:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Autós! Nem fáj, csak 40fokban meg amúgy 10fokban is, nincsen értelme sorbaállni, ha elférünk. Nagyon eszi az idegeidet, hogy van aki gyorsabban tud haladni? És ha nem húzod a kormányt ránk nem húzunk meg, ha pedig ránkhúzod akkorsem húzunk meg, mert féltjük a motort. A tükrödet tudjuk le ha szívózol
2009. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Ha motoros lennél, te is azt csinàlnàd!:p Amugy tényleg sok a figyelmetlen, rutintalan "nagyfiu" motoros! S nem értik meg hogy évente egyszer huzzanak ki a rutin pàlyàkra és gyakoroljanak! Több a nagy arc mint a rutinos! Tisztelet a kivételnek! S ahogy megfigyeltem itthon és külföldön, itt nem figyelnek egymàsra a vezetök, se az autosok, se a motorosok! Külföldön, lejebb mennek az autosok ha jön a motoros, az meg szépen meg is köszöni, itt? inkàbb elé huzodik csak ne hogy màr ö gyorsabban haladjon! Lehet lepontozni! De ez az igazsàg! Figyeljetek egymàsra!!!
2009. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok motoros, de most komolyan: miért fáj az neked hogy előre mennek? Egyetlen másodpercig sem akadályoznak...
2009. júl. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
84%

A kerékpáros sem áll be a sorba :) na jó vicc nélkül, én sem értem miért gond, ha mindketten elfértek. Amíg nem történik baj és figyelünk egymásra, megadjuk egymásnak a tiszteletet szerintem nincs semmi gond azzal, ha nem állnak ők is sorba.

Viszont a tapasztalat sajnos az, hogy legtöbbször (nem azt mondtam, hogy mindig) az autósok a figyelmetlenek, illetve gyakran szándékosan akarják "megijeszteni" a motorost. Ne légy irigy, ő nem fog akadályozni a vezetésben, hiszen úgyis tovább előzködik. Egy motoros barátnője :) éljünk együtt békében, ne keressük a konfliktusokat :)

2009. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Amit te mondasz nekem így hangzik: Minek álljak sorba ha előre tudok tolakodni?

Én is mehetnék a buszsávban mert melegem van nekem is és én is szeretek hamar odaérni ahova épp tartok. Áldjad az eget hogy a rendőrök kettőnk közül velem fognak szívózni és nem veled.

Én kivárom a sorom nem tudom

2009. júl. 22. 15:05
 6/26 A kérdező kommentje:
És nem azzal van a bajom hogy gyorsabb nálam. Hanem azzal hogy szabálytalanság és tolakodás. Én nem szoktam szivatni a motorosokat isten látja lelkem, még oda is figyelek arra hogy elférjen mellettem, stb. Mindamellett egyszerüen nem tartom helyesnek, sajnálom.
2009. júl. 22. 15:08
 7/26 anonim ***** válasza:
78%
Én elengedem a motorosokat, ha mögöttem jön az úton. Mármint ha egyáltalán észreveszem őket, mert némelyik azért elég életveszélyes tempóban közlekedik. Jelzek nekik az indexszel, és lejjebb húzódok. Nagyon ritka, hogy megköszönnék, bár ez az autósokra is igaz. Én csak azt nem szeretem, amikor az autók közt cikázva kerülgetnek ki vagy éppen jobbról kerül meg, amikor a lámpánál állok a sorban. Ez azonban a biciklisekre is érvényes. Ha jobbra akarok kanyarodni, akkor viszont egyértelműen a sáv jobbszélére húzódok.
2009. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező én is autós vagyok.

Én mind2 érv mellett vagyok,hogy álljon is be meg ne is.

Szerintem ezt a sorbaállást lehetne hasonlítani a bolti sorhoz,amikor boltba vásárolsz és valaki eléd pofátlankodik,de ha neki csak 2l tej és 1 kenyér van a kosarában és szívesen előre engedem,mert nekem meg tele van a kocsim.Na meg azt utálom amikor mindig megyek egy nagy bevásárló központba és előttem bankkártyával fizetnek,hát az a halálom..

Másik:Igaz a pirosnál kb,olyan 60-80 mpercet kell állni,ez még türhető,nekem is melegem van,de hát majd csak odaérek a célomhoz,hadd menjen a motoros,engem nem zavar,persze lehet balesetveszélyes..mint ahogy teis írtad,de hát vezetésnél ugyebár az ember nagyon körültekintő indulás előtt.


21/L

2009. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
100%
2-er törte le a tükrömet egy ilyen "úgy is elférek"...mindkétszer megpucolt ennyit meg erről.
2009. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

èn nem vagyok motoros, de külön jó hogy elöre mennek. pl piros a lámpa és jön 3 motoros, ha ök mind sorba állnának akkor ha elöttem 3 morotos 2 autós áll akkor én a hatodik vagyok a sorban, meddigre rámkerül a sor, piros lesz megint a lámpa. ha elöre mennek, akkor elöttem csak 2 autós marad, szóval a harmadik lestzek a sorban, mert amotorosok egy gázzal medigre aza utós észbe kap már el is suhantak, nem tartják fel a sort.

Persze azt utálom mikor nem fér el és a szembe sorba is be kell mennie, de ha elfér akkor jobb is ha nem állnak sorba.

2009. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!