Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson váltó dekli csavarmenet...

Simson váltó dekli csavarmenetek megadták magukat, kb 3 csavar fogja rendesen, a többi bele van tömítőmasszával rakva, Mit lehet a kiszakadt menetel kezdeni, javítani valahogy, hogy meg lehessen húzni, és tartsa? Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam műgyanta leírásában valami ilyesmit:


A sérült menetet zsírtalanítsuk, pl sósavval. Ezután töltsünk bele egy kis műgyantát majd az előzőleg vékonyan beolajozott csavart tekerjük bele.

Az így keletkezett menet az eredeti kb 60%-át bírja terhelésileg.


Meg persze van még sok módszer. Van ilyen spéci persely menetjavításhoz.


Vagy fúrsz bele nagyobb menetet.


De talán a legfontosabb hogy ha az olaj ereszt akkor nem izomból beletéped a csavart hanem csinálsz valamit a rossz tömítéssel.

2012. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Apám..azért csavarhúzóval megszakítani azt a menetet..az sem semmi XD

Ketten fogtátok?

2012. aug. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Zilkutya lehet imbuszos csavart raktak bele :D


Amúgy én már törtem el Würth-ös csavarhúzót pancsi kuplungdeklijével :D (méghozzá elég méretes csavarhúzót)

Mondjuk én nem be hanem ki szerettem volna csavarni :)

2012. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy olyan csavarhúzó volt, amin van hatszögű rész a kulcsnak, azzal ki lehetne tépni. :)


Létezik egy HeliCoil nevű termék, lényegében egy acélspirál. A készletben van fúró, menetfúró, ragasztó, spirál és behajtó. Nem bonyolult használni és egész jól bírja. Mondjuk nem olcsó, de erősebb a műgyantánál meg a tömítőpasztánál... Lehet tő- és átmenő csavarok helyeinél is alkalmazni, csak be kell tartani amit leírnak az utasításban.



heegany: Pancsi? Az jó.. Anno én is eltörtem a deklinél egy csavarhúzó nyelét (addig erőszakoskodtam vele, amíg a műanyag letörött), utána a fém szárat lánggal meghajlítottam 90 fokban, az megfelel erre a célra. :D

2012. aug. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Műanyag a jobbik eset. Nekem a lapos fém hegyének a fele lepattant. 1 cm széles csavarhúzóból :D
2012. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Másik eset meg hogy szanaszét tört blokkot szedtem szét méh telepen hogy kimentsem belőle a jó váltót. A kalapács feje amivel dolgoztam meg kettétört :D



Na meg még sok-sok szerszámot megevett a gép felújítás közben. (és még mennyit fog? :D)

2012. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Loctite 243 menetrögzítő. Bár amennyibe kerül, elviszed és megcsináltatod Heli-Coillal, esetleg veszel egy komplett készletet :)


Vagy pl. van olyan, hogy ,,folyékony fém", ez egy kétkomponensű pasztaszerű anyag, ami szilárdulás után olyan, mint a fémek, fúrható, marható, esztergálható, stb. telenyomod vele a rossz lyukat (persze előtte portalaníts, zsírtalaníts, stb), majd fúrsz bele egy magfuratot, aztán menetet :)

2012. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint ezek a folyékony fémek azért nem annyira kemények. Bár, mivel műgyanta alapúak többnyire keménységben is max egy kicsit jobbak csak.


3 vagy 4 félével dolgoztam eddig. Volt ami 15 perc után már tényleg fúrható, marható :) De sajnos olyan kemény sincs mint az aluöntvény. És ráadásul nagyobb hőmérsékleten mindegyik megolvad :/

2012. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Heli coilt milyen boltban lehet venni?? Már én is olvastam róla.
2012. aug. 19. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!