Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgatható a kamera az autókba...

Forgatható a kamera az autókban? (trafi)

Figyelt kérdés
Ma délután harmincas táblánál, mentem kb. 45-50-el, és akkor láttam meg egy trafic control feliratú citroen berlingot. Az autó a fal felé állt orral. A kamera az anyósülés elé a műszerfalra van felszerelve. Egy személyt láttam benne, de az a volánnál ült. Ahhoz hogy engem bemérjen jobbra kellett volna forgatni a kamerát, de szerintem akkor takarna neki a szélvédőkeret, de igazából nemláttam, hogy hol ül a személy. Gyorsan visszafordultam kíváncsiságból, de akkor már tolatott kifele és indult. Remélem csak az ottani boltba ugrott be valamiért....
2012. aug. 16. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:

ez szerintem nem trafis autó volt,

inkább az Autópálya felügyelet,matrica kontrollos autója lehetett

2012. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem. Két levonó volt rajta hosszú csíkban, és benne fehérrel, hogy trafic control, meg valami camera system úgyemlékszem. Kb 30 méter lett volna a bemérésre neki és nem is párhuzamosan állt velem... Reménykedem...
2012. aug. 16. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kék levonó volt a hátulján. Nemvolt rajta semmiféle megkülönböztető jelzés. Se sárga, se kék villogó.
2012. aug. 16. 17:51
 5/6 A kérdező kommentje:
És civil rendszám volt rajta. Persze tudom, hogy a trafikon is civil rendszám szokott lenni, de azokat nemszokták fellevonózni, hogy trafic camera, vagy trafic control....
2012. aug. 16. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A sebességmérést, avagy "trafizást" nem kamerával, hanem lézerrel végzik. Ha ezt az autóba szerelik, akkor az anyósülés helyén van és nem forgatható, egy irányba néz, viszont mindkét irányba haladó autókat tudja mérni, feltéve, hogy a látómezejében vannak.

Ez az autó valószínűleg mást csinált: lehet, hogy olyan úton haladtál, ami teherautók számára díjköteles és rendszámfelismerővel nézte, hogy befizették-e a díjat az arra járók.

2012. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!