Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugattyú csere után hány...

Dugattyú csere után hány km-ig kell kímélni a motort?

Figyelt kérdés
Most veszek egy robogót, és mondták hogy új dugattyút tettek bele, és kb 500 km-ig kíméljem, 30-nál ne menjek vele gyorsabban. Szerintetek?
2009. júl. 22. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a 30 kicsit furcsán hangzik. Az első pár 100 kilométer során tényleg ne hajtsd túl, tehát ne nagyon menj teljes gázzal és egyszerre túl sokat továbbá a hegymenetekre ügyelj, hogy a motor ne forrósodjon túl! De különben én normális fordulatszámon simán mennék vele 30-40-nel. Mert többel nem szabad! :-)
2009. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első jól írta..

Én egyébként azt mondom mehetsz vele többel is.óvatosan,de ne erőltesd túl semmikép se a motort.Nem a sebesség a lényeg hanem az erőltetés.Ezt te érzed...egyszerűen--> kímélni kell,óvatosan húzni a gázt,ne melegedjen túl.

2009. júl. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen minőségű a dugattyúd. Én egyszer újítottam robogót, és nem bírtam bejáratni!

Az első Kb.200 km-en max 15-öt bírt (!!!), ha feljebb húztam, azonnal megszorult a dugattyú. Aztán kb.300 km. után már bírta a 30-at is. Folytatás nincs, mert ellopták :-) Nagyon nem is sajnáltam, iszonyatok sok kínlódással járt azzal közlekedni!

Szóval én azt mondom, hogy CSAK ÓVATOSAN! Veszélyes is lehet, ha nagyob sebességnél hirtelen megszorul a dugattyú! Másfelől a motorod élettartama szempontjából sem mindegy, hogy mennyire hajtod az elején. Szerintem a 30km/h reális, az 500 km. kicsit túlzás. Én 300-at mondok... Jó motorozást!

2009. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és honnan tudom hogy már nem kell vigyázni, lehet húzatni is?
2009. júl. 23. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

1000km-ig kíméld, óvatosan húzd a gázt és max 40-50-el menj.

ahogy egyre több km-t teszel bele (kb500 után) úgy növelheted a sebességet és a gázreakciót.

1000km után nyugodtan húzhatod neki.

2009. júl. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Este megtöltöd benzinnel, reggelig járatod alapjáraton (kicsit megemeled az alapjáratot) és voálá reggelre bejáratott dugattyúd lesz ;)
2013. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!