Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egész vizsga menete, esetleg...

Egész vizsga menete, esetleg egy oldal ahol le van írva? /FELPONTOZLAK/

Figyelt kérdés
Leírnátok nekem a vizsga, az egész tanfolyam menetét? /B kategóriás jogosítvány./ Az elmélettől kezdve a forgalmiig mindent. Vagy esetleg ha valamelyik oldalon le van írva lépésről lépésre, akkor légyszives linkeljétek már be. Előre is köszönöm a segítségeteket! ;)
2012. aug. 17. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

1. Beiratkozol a tanfolyamra.

2. Elméleti oktatás, első órákon alap dolgokat veszitek, aztán szépen sorban a táblák, útburkolati jelek meg minden egyéb szabály.

3. Elméleti vizsga. Bemégy az NKH helyi vizsgkaközpontjába, számítógépen kitöltitek a vizsgát, kb. 30-60 perc, attól függ, ki mennyire fontolja meg a válaszokat, de van egy maximális időkeret, aminél többet nem kapsz.

4. Rutin órák, bár azthiszem már nincsen belőle vizsga. Egy rutinpályán kell bólyákat kerülgetni, parkolni, kézifékkel indulni, fékezni.

5. Gyakorlati oktatás. Forgalomban mégy az autóval, a rutin és az elmélet összekombinálva. Első órákon nem raknak ki komoly megterhelésnek, de utána jön távolsági út és a legtöbb vizsgaútvonalat is át szokták venni.

6. Gyakorlati vizsga, gondolom egyértelmű. Nem minden vizsgáztató kéri a rutin dolgokat, de van akinél elméletben el kell mondani, hogy történik mondjuk a kerékcsere vagy az olajszint leellenőrzése. Ezekért nem szoktak meghúzni senkit, ha valamit kifejetesz. Húzol egy vizsgaútvonalat is, amit teljesítessz, meg egyszer kell parkolni.

7. Sikeres vizsga esetén irány az okmányiroda.

+1. Az elsősegély vizsga, ha még nincs meg. Van aki az elmélettel eggyütt csinálja, de én pl. csak a gyakorlati után raktam le. Ezen sem szoktak buktatni, de azért tudni kell, hogy élesztesz újra meg milyen sérülésnél mit kell csinálni. Máskor is jól jön, szóval nem árt ha tényleg tisztában vagy a dolgokkal.

2012. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez nem is tünik annyira bonyolultnak :)
2012. aug. 17. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is bonyolult :)

Nem nehéz.A kresz órák igaz unalmasak,de oda kell figyelni.

Utána ha megvan csak vezetned kell.Először rutin pályán majd forgalomban.Pofon egyszerű majd meglátod :)

A lényeg,hogy ne stresszelj rá a vezetésre.Engedd el magad.Ott az oktató melletted aki segít.Majd a végére úgy bele jössz,hogy nem kell bele nyúlnia a vezetésbe.És azt veszed észre hogy szépen szabályosan közlekedsz

2012. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oda fogok figyelni az órán, és remélem hogy sikerülni fog minden elsőre :) 10.-én kezdek... :)
2012. aug. 17. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!