Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotorral lehet e védőtölt...

Segédmotorral lehet e védőtöltésen közlekedni?

Figyelt kérdés
Az árvíz védelmi töltésre gondolok amely a folyók mellett van.
2012. aug. 17. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez engem is érdekelne, mondjuk biciklivel fel szoktam rá hajtani, a Zagyva folyó töltésére....eddig még nem lett bajom belőle.
2012. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak ha van töltésjárási engedélyed.
2012. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2es tuti most találtad ki :D szabadtéri wczshez is kell valami papír? a toalet papíron kívül
2012. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem találtam ki. Pontosítanom kellett volna, bocsánat. A Tisza töltésen segédmotorral is csak töltésközlekedési hozzájárulással lehet közlekedni. Nem tudom, hogy mi van akkor, ha nincs olyan tábla kirakva a töltésen, hogy "Csak engedéllyel rendelkezőknek", de én olyat még nem láttam, nálunk csak engedéllyel lehet. (Tisza déli része)
2012. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
érdekes... nálunk nincs ilyen tábla kirakva
2012. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van olyan gát ami le van zárva sorompóval, azon nem szabad közlekedni. Van olyan gát is, amin kerékpárút van kialakítva, azon a KRESZ szabályai szerint szabad segédmotoros kerékpárral közlekedni!
2012. aug. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha táblával nincs tiltva.ott közlekedsz ahol akarsz
2012. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer mentem a Drávánál, de ott a töltésen földút volt.
2012. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Izz a gáton ki van rakva a "Mindkét irányból behajtani tilos tábla" egy "Kivéve engedéllyel rendelkezők számára" feliratos kis plakettal kiegészítve. Felmentem én simán... Rendőr vagy bármi hivatalos ember aki ebbe beleköthetne soha nem jár arra a semmi közepén.

Illetve más autóval meg mindennel ott járkál néha, ha mennek horgászni :D

2012. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint korábban írtam, ahol olyan behajtani tilos tábla van, ami azzal van kiegészítve, hogy "Kivéve engedéllyel", ott kell töltésjárási segédmotorra is (pár éve még nem kellett). Azt nem írtam, de ilyen táblával ellátott úton közlekedtem segédmotorral és jött velem szembe, egy motoros rendőr, aki megállított és elkérte a papírjaimat, közte a töltésközlekedési engedélyt is. (Hozzáteszem, eddig évek óta nem találkoztam töltésen rendőrrel, pedig nyáron min. egyszer járok töltésen, 5-15 km-es szakaszokon.)

Ahol meg tábla nem tiltja, ott gondolom lehet közlekedni, ahogy előttem is írták.

2012. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!