Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi időközönként, hány...

Mennyi időközönként, hány kilométerenként kell láncot cserélni egy motoron? És gumiját is mennyi időnként/kilométerenként kell cserélni?

Figyelt kérdés
Megcsináltam most B125-öt és gondoltam veszek valami motort (nem robogót!!! rendes váltós, láncos motort), kezdésnek jó lesz. Ezért érdekelnének ezek. Eddig csak simsonom volt gyerekkoromban, meg utána robogók. Azoknál nem foglalkoztam ilyesmivel csak hajtottam őket.

2012. aug. 19. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Láncot akkor kell cserélni ha elérte azt az értkét ( nyúlást ) amit a kézkönyv ír. Egyébként ezt magad is látod amikor állítod a lánc előfeszítést.


A gumival ugyanez a helyzet. Van egy kopásjelző, a minimális profilmélység 1,6 mm, de ajánlatos már 2mm környékén cserélni. Az, hogy egy abroncs mekkora futásteljesítményre képes több tényezőtől függ, mint például a vezetési stílusod vagy a gumikeverék.

2012. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De olyan nincs, hogy mondjuk 50ezerKm egy lác, 20ezerKm egy gumi pl?
2012. aug. 19. 11:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs.

Annyi mindentől függ az.

Például hogy milyen úton mész. betonútaszfalt vagy durvaszemcsés esetleg sima meg ilyesmik.

Meg attól is függ hogy döntögeted vagy milyen intenzitással fékezel. Attól is függ milyen a gumid puhasága mintázata.

És még olyan is akad hogy belemész valami vasszilánkba hulladékba ami szétvágja és el lehet dobni.

Szóval figyelni kell. Amúgy nem érik el túlzottan. Felénk az MZ-s meg simsonos srácok még 10-20 éves gumikkal is lazán eljárnak. Fene tudja hány km lehet bennük. Szerintem a gazdája se.


A láncot meg úgy lehet látni hogy nyúlik hogy egy idő után csörög meg ropog mert nem illeszkedik a lánctányér vágataiba. De azt egy motoros úgy is tudja kb hogy mennyit húzott már a láncon. De lánc is van annyi féle fajta gyártmány mint égen a csillag. Mindenki másra esküszik.

2012. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!